Historie firmy

Historie firmy sahá až do let 1993-1995, kdy z iniciativy paní Marvanové Miloty započala firma Marvan jako sdružení fyzických osob svoji činnost. Paní Milota se zabývala léčitelskou činností. Po náhlé smrti paní Miloty Marvanové se firma symbolicky transformovala na společnost s ručením omezeným s názvem Milota s.r.o.  Její odkaz se snažíme šířit i nadále. Firma Milota je ryze českých výrobcem se stoprocentním podílem práce v ČR speciálních potravinových doplňků (čajové směsi, byliny, bylinné tinktury, čaje a masti) vyráběných dle tradičních a osvědčených rodinných receptur a technologií. V roce 2006 firma zařadila do prodeje také ucelenou, ale stále otevřenou, řadu čajů v nálevových sáčcích pod názvem Milota teas. Dále vyrábíme novou řadu výrobků pod názvem Milota leaf. Tyto porcované čaje vynikají svou kvalitou listových čajů balených do nálevových sáčků. Specializujeme se na výrobu ovocných čajů bez aromat a bez ibišku. Bylinky balíme do celofánových sáčků s atestem a papírových krabiček s výřezem pro náhled. Všechny výrobky Milota jsou vyráběny z vysoce čistých přírodních látek bez alergizujících chemických doplňků. Podléhají přísným kontrolám a normám, které zajišťují jejich kvalitu a zdravotní nezávadnost. Filosofií naší firmy je vyrábět kvalitní výrobky za rozumné ceny. Společnost je zapojena do systému zpětného odběru obalů a má právo užívat ochrannou známku EKO-KOM (zelený bod). Naše výrobky najdete v dobrých lékárnách, prodejnách zdravé výživy či bylinkářstvích. Za společnost Milota přeje vše nejlepší jednatel Marvan Rostislav. Čajové směsi a bylinné tinktury byly schváleny Ministerstvem zdravotnictví jako doplněk stravy. HEM-350-24.4.03/11705/2 a HEM-350-24.4.03/11705/1

Firma Milota s.r.o. je firmou orientovanou na práci s přírodními látkami a při tvorbě receptur svých jednotlivých přípravků respektuje zákonitosti přírodyjiž jsme všichni součástí. 

Měsíc, Slunce, planety, naše země, celý vesmír i my samotní na sebe vzájemně působíme. Bez vzájemného působení těchto existencí bychom nebyli, a proto by každý člověk měl žít v souladu s hvězdami a vesmírem.

Měsíc svou velkou přitažlivostí dokáže vzedmout vodu v oceánech a mořích, čímž způsobuje příliv a odliv. I lidské tělo, které je z převážné většiny tvořeno vodou, proto musí reagovat na jeho velkou přitažlivost. V závislosti na tom jak měsíc putuje oblohou je každý den ovlivněn energii, která působí naše tělo i mysl, a kterou symbolizují jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Již několik let nabízíme našim zákazníkům Originální lunární kalendář alternativní medicíny od Miloty s množstvím rad ohledně zdraví, domácnosti i zahrady a k němu 12 druhů čajů 12-ti znamení zvěrokruhu.

Je všeobecně známo, že lidé narození v jednotlivých znameních zvěrokruhu mají podobné charakterové vlastnosti, a to vlastnosti jednak kladné, ale i záporné. Rovněž je tomu tak i s vlastnostmi našich tělesných schránek. Každé ze znamení zvěrokruhu má své silné, ale i slabé orgánové systémy neboli energetické dráhy. Užíváním těchto čajů zvěrokruhu, užíváním tinktur a dodržováním doporučení obsažených v lunárním kalendáři posilujeme jednotlivé orgány a orgánové systémy (energetické dráhy), čímž posilujeme náš organismus jako celek. Ten se poté lépe vypořádává se všemi oslabeními i nemocemi sám. Ve stručnosti to znamená: Podejte svému organismu pomocnou ruku a on si dále už pomůže sám.

To ale neznamená, že člověku narozenému kupř. ve znamení Panny je určen jenom čaj „Panna“. Každý z nás je součástí přírody a každý z nás je pod vlivem všech znamení. Jak můžete vidět i v našem kalendáři, měsíc je každé 2 až 3 dny pod vládou jiného znamení. A právě v období vlády určitého znamení je vhodné pít čaj tohoto znamení. Takže, když se vrátíme k našemu příkladu, každý z nás může pít čaj pro Pannu ve dnech, kdy měsíci vládne Panna. Když však měsíc projde do vlády Vah, pijeme čaj pro „Váhy“. Takovýmto pravidelným pitím jednotlivých čajových směsí v souladu s chodem přírody je možno zabezpečit si, či napomoct nastolení skutečné rovnováhy našeho organizmu.

Jak jsme již uvedli, každé znamení má dispozice k oslabení - onemocnění určitého orgánu, či orgánového souboru. A tak kupříkladu naše Panna má větší dispozice, než ostatní znamení k onemocnění trávicího traktu. To ale neznamená, že člověk narozený v jiném znamení nemůže trpět těmito problémy. Proto jsou pod názvem čaje dle zvěrokruhu uvedeny i možné obtíže, při kterých každý z nás daný čaj může pít v období, kdy tyto obtíže má, i když zrovna nevládne dané znamení. Nesmíme však zapomenout, že člověk je součástí přírody a v té vše se vším souvisí. Takže také kupř. onemocnění trávicího traktu se nemusí vždycky projevit jenom nevolností, průjmem či zvracením. I kůže, jakožto orgán čistící a její onemocnění – akné či ekzémy, mohou být projevem nedostatečné činnosti trávicího traktu.

 

Obrázek vlevo: Rok 1998 - míchání bylinek paní Marvanovou. Bylinná směs byla tvořena individuálně přesně na jednotlivé pacienty. Každá ze směsí byla originál. Neexistovaly recepty směsí. Pouze léčitelské schopnosti p. Marvanové určovaly co ve které směsi bude.

Milota: Náš život ve znamení bylinek.

Na začátku byla touha pomáhat lidem, říká Rostislav Marvan jednatel firmy Milota. Nyní naše firma, založená před 20 lety jako sdružení fyzických osob s názvem sdružení Marvan a zabývající se prodejem bylin a bylinných čajů, provozuje rozvětvenou síť spolupracovníků, zásobovaných obchůdků a rozvíjí své aktivity také na Slovensku.

Na počátku byly čaje podle znamení zvěrokruhu.

Spolu s maminkou, známou Ostravskou bylinkářkou, je Rostislav Marvan autorem řady čajů – Bylinných směsí podle znamení zvěrokruhu. „Každý člověk je podle astrologie náchylný k nějakému specifickému zdravotnímu problému. Vytvořili jsme proto 12 druhů čajů podle dvanácti znamení zvěrokruhu. K němu dodáváme zákazníkům také Kalendář alternativní medicíny s množstvím rad z oblasti zdraví, receptů paní Marvanové a astrologických zajímavostí. Naše čaje samozřejmě nejsou dogma, ale každé znamení má své dispozice k oslabení, případně onemocnění určitého orgánu. Pak jsou také časová období, která jsou ovlivněna znameními zvěrokruhu a tím i případnými specifickými obtížemi. V tomto období pak mohou mít i ostatní lidé určité potíže. „V přírodě vše souvisí se vším, a proto, aby to nebylo tak jednoduché, se onemocnění určitého orgánu může projevit potížemi v oblasti jiné,“ usmívá se Rostislav Marvan své snaze přiblížit nám co nejjednodušeji, jak fungují jím prodávané čaje. Kromě čajů pak firma Milota produkuje tímto způsobem také tinktury. To vše pro prevenci i případnou léčbu již vzniklého onemocnění. Podnikání v tomto oboru není podle, Rostislava Marvana ale jen tak jednoduché. „Naše čajové směsi musely projít náročným schválením ministerstva zdravotnictví, jsou neustále kontrolovány a musejí být prodávány v jejich přesném terapeutickém složení,“ upřesnil. Firma pracuje s celkem 220 bylinkami. „Vše, co prodáváme, máme odzkoušené,“ tvrdí.

Proč MILOTA?

Původně se měla naše firma jmenovat MARVAN s.r.o. Bohužel, toto v českých zemích tak známé a pozitivně přijímané jméno, již pro svou firmu někdo použil. „Proto jsme se vrátili k původnímu návrhu paní Marvanové, která vždy tvrdila, že se firma má jmenovat – MILOTA. Význam jména Milota symbolizuje snahu se nikdy nevzdávat, mít silnou vůli, dostatek empatie a energie života pro to Milovat své okolí, což ve spojení s datem narození p. Marvanové (1. ledna) nejlépe vystihuje niternou snahu naší firmy o poctivost a zároveň vlastně nabízí i reklamní slogan Milota energie života“ vysvětlil R. Marvan a nevadí mu, že ho lidé oslovují pane Milota.

Proč Slovensko?

„Stále k nim máme blízko, sami jsme celá rodina původem Slováci z Liptova. Já sám jsem narozen v Liptovském Mikuláši a dlouhou dobu jsme bydleli v horské vesničce Liptovská Kokava. Slovenská mentalita je nám velice blízká a jsme na jedné vlně. Je to zajímavý trh, lidé stále více na alternativní medicínu věří i tam.“ říká Rostislav Marvan. 

MOTTO:

Milota energie života 

Rostislav Marvan doporučuje:

Střídmost, a to ve všem. Umírněnost hlavně v jídle a pití, ve všem, co děláte, každodenní aktivní pohyb vám dá zdraví a životní elán, psychickou pohodu pro život a vše, co s ním souvisí. Mnoho lidí si stresem, nesprávným životním stylem, nedostatkem pohybu, nevhodnou stravou, prakticky vidličkou a nožem doslova kope hrob.

Kontaktní formulář

Historie firmy MILOTA

Příloha

povinné položky

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....