Skořice kůra (Skořicovník cejlonský) celá 50g Cinnamomum zeylanicum cortex plv.

Celý popis
Kód produktu: 961891
nedostupné
Cena s DPH: 94,00
Cena bez DPH: 83,93
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis
  • Skořicovník cejlonský kůra celá (Český text na obalech)

Složení: Cinnamomum aromaticum cortex tot. Nařízením EU je zakázáno uvádět na obalu výrobku jakékoliv zdravotní účinky. Více informací o zdravotních účincích byliny najdete v našem herbáři. VIZ ZDE: https://herbar.milota.com/rostlina/skorice-kura-50g . Nejdůležitější obsahovou látkou skořicové kůry je silice, která obsahuje aldehyd kyseliny skořicové, phellandrin a eugenol. Dále ve skořici nacházíme třísloviny, pryskyřice a bezdusíkaté extraktivní látky nejednotné povahy, slizy a další látky. Skořice je jeden z nejdůležitějších léků ayurvédy. V tradiční čínské medicíně vyrovnává harmonii elementů jang a jin. Skořicové víno: 15g skořice a 2 kusy hřebíčku na 1 litr červeného vína, 7 dní vyluhovat.
Užívání: 1 polévkovou lžíci přelít 5 dcl studené vody, přivést do varu, vařit 2 min. vyluhovat 15 min. popíjet 3x denně.
Výrobce: Milota s.r.o., Záhumení 168, 74285 Vřesina, www.milota.com, milota@milota.com
Země původu: Česká republika 

  • Škoricovník cejlónsky kôra celá (Slovenský text na obaloch)

Zloženie: Cinnamomum aromaticum cortex tot. Nariadením EÚ je zakázané uvádzať na obale výrobku akékoľvek zdravotné účinky. Viac informácií o zdravotných účinkoch byliny nájdete v našom herbári. Najdôležitejšiou obsahovou látkou škoricovej kôry je silica, ktorá obsahuje aldehyd kyseliny škoricovej, phellandrin a eugenol. Ďalej v škorici nachádzame triesloviny, živice a bezdusíkaté extraktívne látky nejednotnej povahy, slizy a ďalšie látky. Škorica je jeden z najdôležitejších liekov ayurvédy. V tradičnej čínskej medicíne vyrovnáva harmóniu elementov jang a jin. Škoricové víno: 15g škorice a 2 kusy klinčekov na 1 liter červeného vína, 7 dní vylúhovať.
Užívanie: 1 polievkovú lyžicu preliať 5 dcl studenej vody, priviesť do varu, variť 2 min. vylúhovať 15 min. popíjať 3x denne.

Komplexní informace o bylině bez léčivých účinků:
Více informací o léčivých účincích byliny ZDE:

Skořicovník čínský: Synonyma:
Latinsky:
Cinnamomum cassia Blume

Skořicovník čínský: Droga:
Latinsky:
Cortex cinnamomi chinensis, Cassia lignea
Česky: kůra skořicovníku čínského

Skořicovník čínský: Názvy:
Slovensky:
Škoricovník čínsky
Německy: r Gemeiner Zimtbaum
Anglicky: Cinnamon Tree

Chemické složení: Čínská skořice obsahuje 1-3% silice, která má drsnější pach než cejlonská. Její hlavní složkou je opět skořicový aldehyd (75-90%), potom ale o-metoxyskořicový aldehyd, který jí dodává zvláštní pach. Proti cejlonské skořici má i vyšší obsah tříslovin a slizu. Dále je v silici obsažen phellandrin a eugenol.

Vnitřní užití:
Skořici podáváme samostatně formou tinktury, případně mletou korovou drogu vmícháváme do čajových a kořenících směsí. Ze skořice lze přirozeně připravovat nálev nebo odvar, ale nejvhodnější lékovou formou je tinktura, která je i lékárensky běžně dostupná. Průměrné dávkování činí 4krát denně 20-25 kapek.

Lze nahradit: Skořice se získává i z jiných druhů rodu Cassia - především ze skořicovníku jávského - Cassia burmanii Blume. Je to tzv. Padang-cassia, která připomíná cejlonskou skořici, jenže má vyšší obsah slizu. Tzv. saigonská skořice - podobná čínské, ale sladší - pochází z druhu Cassia loureirii Ness. Skořice z Cassia culilawan má plochý tvar a voní jako hřebíčky. Z divoce rostoucích druhů skořicovníku cejlonského pochází tzv. seychellská skořice.

Popis: Skořicovník čínský je statný tropický strom, dorůstající výšky i přes 10 metrů, s listy světle zelenými, vonnými, poněkud uzšími a delšími, než u skořicovníku cejlonského. Kůru má drsnou, rozpukanou, popelavě šedou. Květy jsou drobné, žlutavé, nenápadné a vytvářejí vrcholičnaté svazečky a řídká, latnatá květenství. Nezralé dužnaté plody tohoto druhu mají velmi příjemné aroma. Sbírají se těsně po odkvětu, suší se a přicházejí na trh jako tzv. kassiový květ. Někdy se skořicovník pěstuje v podobě většího keře.

Místo výskytu: Silice se získává ze skořicovníku čínského, stromu rozšířeného hlavně ve Vietnamu a v jižní Číně. Dále se pěstuje na Cejlonu, Jávě, Sumatře a v dalších tropických oblastech.

Doba sběru + sbíraná část: Drogu tvoří kůra 6-10-letých stromů, nedokonale oškrabaná, zbavená korku a části kůry. Jako Cassia vera se označuje čínská skořice dobré kvality, Cassia lignea je směs s nižší kvalitou.

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....