Zlatobýl kanadský nať řez. Solidago canadensis herba cons.

24.5.2024

Zlatobýl kanadský nať řez. Solidago canadensis herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Zlatobýl kanadský nať řez?
A:Zlatobýl kanadský nať řez je sušená a nasekaná část rostliny Solidago canadensis, která se používá v tradiční medicíně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá Zlatobýl kanadský nať řez?
A:Zlatobýl kanadský nať řez se zpravidla vaří jako čaj nebo se přidává do koupele. Je také možné použít ho jako přísadu do tinktur.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky Zlatobýlu kanadského nať řezu?
A:Zlatobýl kanadský nať řez obsahuje látky s protizánětlivými a antibakteriálními účinky. Byl také používán ke snižování horečky a bolesti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky při užívání Zlatobýlu kanadského nať řezu?
A:Při nadměrném užití může Zlatobýl kanadský nať řez vyvolat žaludeční obtíže, jako je například průjem. Lidé s alergií na slunečnicové květy by mohli trpět alergickými reakcemi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu zakoupit Zlatobýl kanadský nať řez?
A:Zlatobýl kanadský nať řez lze zakoupit v lékárnách, obchodech s bylinkami a na internetu. Při nákupu je třeba si dávat pozor na kvalitu produktu a dodavatele.

e Zlatobýl kanadský (Solidago canadensis herba cons.) je bylina převážně evropského původu. Často se pěstuje v trávnících a okolí cest. Rostlina se vyznačuje množstvím úzkých, zelených lodyh, někdy s růžovými okraji. Nad zemí se zvedají dva páry listů, které jsou horní a spodní. Zlatobýl kvete od července do října, a to velkým množstvím malých, žlutých kvítků vždy uspořádaných do hustého hroznu na vrcholu lodyhy. Kromě okrasných účelů je zlatobýl kanadský také široce oblíbený pro své léčivé vlastnosti. Nať řezýrek obsahuje silice sladké chuti, včetně esenciálního oleje a flavonoidů. Zlatobýl je výborným zdrojem minerálů, vitamínů a stopových prvků. Je obzvláště bohatý na železo, hořčík, fosfor a sodík. Studie prokázaly léčebné účinky zlatobýlu kanadského na vysoký krevní tlak a srdeční onemocnění. Extrakt ze zlatobýlu může posílit stěny cév a pomoci snížit cholesterol v krvi a urychlit hojení ran. Přípravky na bázi zlatobýlu byly také účinné při léčbě kožních problémů, včetně vředů, akné a alergické reakce, stejně jako k odstranění toxinů. Je také užitečné používat zlatobýl na léčbu zánětů, respiračních onemocnění, suchý kašel a dalších zdravotních problémů. Přípravky na bázi zlatobýlu se obvykle užívají orálně nebo se aplikují externě v podobě mastí, krémů nebo tinktur. Za účelem maximalizace účinků je doporučeno užívat zlatobýl kanadský s mírnou surovou stravou a pravidelnou fyzickou aktivitou.

Zlatobýl kanadský nať řez. Solidago canadensis herba cons.
Skladem (10+ kg)
248,40
221,79 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....