Zeměžluč lékařská nať řez. Centaurium erythraea herba cons.

24.5.2024

Zeměžluč lékařská nať řez. Centaurium erythraea herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Zeměžluč lékařská nať a jaké jsou její vlastnosti?
A:Zeměžluč lékařská nať, také známá jako Centaurium erythraea herba cons, je léčivá rostlina používaná k podpoře trávicího traktu a stimulaci tvorby žaludečních šťáv. Obsahuje hořké látky, které pomáhají snižovat zánět a má mírné sedativní účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá Zeměžluč lékařská nať?
A:Zeměžluč lékařská nať se užívá jako čaj, tinktura nebo extrakt. Doporučená dávka se liší v závislosti na formě použití a závažnosti problému. Obvykle se používá 2-3krát denně po jídle.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou možné vedlejší účinky Zeměžluče lékařské nať?
A:Vedlejší účinky jsou obvykle mírné a zahrnují bolesti hlavy a trávicí potíže. Osoby s citlivým žaludkem by měly být v opatrnosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy bych neměl užívat Zeměžluč lékařskou nať?
A:Osoby s alergií na rostliny z čeledi pryšcovitých by měly být opatrné a měly by se poradit s lékařem. Také by se neměla používat při těhotenství nebo kojení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může Zeměžluč lékařská nať interagovat s jinými léky?
A:Zeměžluč lékařská nať může interagovat s ně

ský Zeměžluč lékařská, nebo Centaurium erythraea herba cons., je původem z Eurasie, srdce Evropy, a nyní si nachází své místo v mnoha herbářských zahradách. Je příbuzná sedmikrásce a jitrocele a krom toho, že je často vysazována jako okrasná rostlina, má i další užitečné využití. Lidé odpradávna používali tuto bylinu k léčení různých nemocí. Nať zeměžluče lékařské se často používá ve fitoterapii, protože má dezinfekční, diuretické a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají ulevit od bolesti. Bylina Chráněná nařízením EU pro léčivé účinky. Zeměžluč lékařská je malá, trsnatá bylina, dosahující asi 30–50 cm vysoké, s drobnými dioecious květy. Nať má jemnou, nasládlou chuť a aromatickou vůni, která je podobná jarocelu a řebříčku. Doufáme, že vám tento článek poskytl potřebné informace o léčebných účincích Zeměžluče lékařské. Pokud budete používat tento léčivý prostředek, je důležité, abyste dbali na jeho bezpečnost a osobní zdraví a zároveň dodržovali přísná nařízení EU pro léčivé byliny.

Zeměžluč lékařská nať řez. Centaurium erythraea herba cons.
Skladem (10+ kg)
690,00
616,07 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....