Zázvor pravý oddenek řez. Zingiberis officinalis radix cons.

27.5.2024

Zázvor pravý oddenek řez. Zingiberis officinalis radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je zázvor pravý oddenek řez?
A:Zázvor pravý oddenek řez (Zingiberis officinalis radix cons.) je sušený a na plátky nakrájený kořen rostliny zázvoru.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá zázvor pravý oddenek řez v léčitelství?
A:Zázvor pravý oddenek řez má řadu pozitivních účinků, jako například protizánětlivé, protibakteriální, protiplísňové, antioxidační a tlumící bolest účinky. Používá se především k léčbě trávicích problémů, na uklidnění a povzbuzení imunitního systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je zázvor pravý oddenek řez vhodný pro každého?
A:Přestože zázvor pravý oddenek řez má mnoho pozitivních účinků, není vhodný pro každého. Zejména lidé s citlivým trávicím systémem by měli být opatrní, protože může způsobit žaludeční podráždění.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se zázvor pravý oddenek řez skladuje?
A:Zázvor pravý oddenek řez se nejlépe skladuje na suchém a temném místě při pokojové teplotě. Dobře uzavřený skladovací nádobu je nejlepší způsob, jak udržet zázvor svěží a chránit ho před vlhkostí a vlivem světla.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit zázvor pravý oddenek řez?
A:Zázvor pravý oddenek řez lze zakoup

e Zázvor pravý oddenek řez (Zingiberis officinalis radix cons.) Zázvor pravý oddenek řez (Zingiberis officinalis radix cons.) je bylina pocházející z čeledi Zingiberaceae. Oddenek je kulatého tvaru s lesklou až matnou slupkou. Barví se od světle narudlé po temně hnědou. Průřez oddenkem ukazuje bílo-žlutou až šedý-hnědou barvu, jemnou nebo nažloutlou dužinu. Léčivé vlastnosti zázvoru pravého oddenku jsou obecně dobře známé. Bylina je proslulá svými antiseptickými, antiflogistickými, diuretickými, antizvratnými a tonikovými účinky. Zázvor je účinnou látkou na hangover. Jeho hlavní farmakologické účinky jsou díky sloučenině gingerolu a shogaolu. Obě sloučeniny mají antioxidační, protizánětlivé a antispasmodické účinky. Je dobré mít na paměti, že oddenek zázvoru může způsobit zažívací potíže, například žaludeční podráždění nebo průjem, proto se neodporuča užívání více než dvou gramů denně. Kromě léčebného účinku se tato bylina používá i ke kuchyňským účelům. Hlavně ve středomořské, indické a asijské kuchyni se zázvor přidává do nápojů, šťáv, omáček a další. Zázvor je bohatý na vitamíny a minerály. Zdroji vitamínů A, B, C a E, stejně jako hořčík, draslík, sodík a fosfor. Tato bylina je také bohatá na stopové prvky, zejména železo. Jakmile je bylina sklizena, je potřeba ji správně uskladnit. Zázvor pravý oddenek je nutné skladovat na suchém a chladném místě a dále jeho trvanlivost lze prodloužit, pokud je uskladněn ve vakuu. Chcete-li sklízet, můžete použít rýč nebo kultivátor. Vždy berte ohled na bezpečnostní opatření proti alergickým reakcím a nekonzumujte více než 4g tohoto produktu denně.

Zázvor pravý oddenek řez. Zingiberis officinalis radix cons.
Skladem (6.4 kg)
610,70
545,27 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....