Zázvor pravý oddenek 50g

19.5.2024

Zázvor pravý oddenek 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy zázvoru pravého oddenku?
A:Zázvor pravý oddenek má mnoho zdravotních přínosů, jako například podporu trávení, zlepšení metabolismu, snížení krevního tlaku a cukru v krvi, zlepšení imunitního systému a úlevu při bolestech kloubů a svalů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho lze skladovat zázvor pravý oddenek?
A:Zázvor pravý oddenek lze skladovat až několik týdnů při správném skladování v chladničce nebo na suchém a tmavém místě. Je důležité sledovat stav oddenku a odstraňovat jakékoli známky hniloby.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakým způsobem lze použít zázvor pravý oddenek?
A:Zázvor pravý oddenek lze použít různými způsoby, jako například přidáním do nápojů, přípravou čaje, jako koření do jídel nebo přidáním do smoothie. Lze také použít jako surovina pro výrobu léků.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se liší zázvor pravý oddenek od jiných druhů zázvoru?
A:Zázvor pravý oddenek, také známý jako ingver, se liší od jiných druhů zázvoru svou vůní, chutí a silnějšími léčivými účinky. Je to také více vláknitý druh zázvoru a méně sladký než jiné druhy zázvoru.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze zázvor pravý oddenek použít během těhotenství?
A:Zázvor

e Zázvor pravý, Zingiber officinale, je zařazen do rodiny zázvorovitých (Zingiberaceae). Jeho domovem jsou jihovýchodní Asie a Indie. Velmi často se používá pro svou charakteristickou chuť a vůni jako koření, a je také využíván v léčivých aplikacích po staletí. Oddenek zázvoru má špičaté hlavičky s hladkou, hedvábnou kůží a sladce pálivou chutí. Obsahuje oleje a éterické oleje s terpenickými sloučeninami, gingerekoly a gingeryty, sacharidy, aminokyseliny, vitamíny B a C, zinek, vápník a železo. Léčivé vlastnosti zázvoru se nejčastěji využívají k léčbě trávicích problémů, jako je žaludeční kyselost, bolest břicha a průjem. Podporuje také léčbu bolestí hlavy, zubní bolesti, rýmy a nachlazení. Zázvor také posiluje imunitní systém, napomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu a cukru v krvi, podporuje trávení a normalizuje střevní bakteriální flóru. Můžete si užívat zázvor ve formě nálevu, odvaru, tinktury, čaje nebo sušeného prášku. Přidat lze i do jídla při přípravě pokrmů jako je polévka, omáčka nebo pečivo. V našem obchodě nabízíme zázvor pravý, botanický druh Zingiber officinale, ve formě oddenku o hmotnosti 50 g. Tento produkt má sladce pálivou chuť a může být použit jako koření nebo pro léčebné účely.

Zázvor pravý oddenek řez. 50g Zingiberis officinalis radix cons.
Skladem (10+ ks)
39,00
34,82 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....