Vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot.

19.5.2024

Vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot?
A:Vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot je léčivá bylina, která se používá zejména pro své protizánětlivé účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot?
A:Vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot se nejčastěji užívá ve formě extraktu, čaje nebo masti. Dávkování závisí na konkrétním přípravku a je nutné dodržovat návod k použití.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot?
A:Vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot má protizánětlivé, antibakteriální, antiseptické a adstringentní účinky. Čaj z vřesu také podporuje trávení a může pomoci při bolestech hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy by se neměl vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot užívat?
A:Vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot by neměli užívat těhotné a kojící ženy, děti do 12 let a osoby s alergií na jiné rostliny z čeledi vřesovité.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot zakoupit?
A:Vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot lze zakoupit v lékárnách nebo specializovaných prodejnách s bylinnými produkty. Je také možné si ho objednat přes internet od renomovaných prodejců

. Vřes obecný (Calluna vulgaris) je rostlina řazená do čeledi hvězdnicovitých (Ericaceae) a rodu vřesu (Calluna). Pochází ze severní Evropy, ze Skandinávie až do jižního Británie, kde se vyskytuje především v horských oblastech. Jako celoroční zakrslý keř může dosahovat 40 cm výšky. Listy mají sytě zelenou barvu a jsou vejčitého tvaru s zašpičatělými špičkami. Květy Calluna vulgaris jsou vytvářeny ve spirále na úzké štíhlé stoncích a jsou bílé až růžové. Celé květy mají dlouhou trvání, což umožňuje vřesu obecnému kvetoucí v průběhu celého léta. Květ vřesu obecného, Calluna vulgaris flos tot., je bohatý na eterické oleje, flavonoidy a fenolické sloučeniny. Tato bylina se citlivě a účinně používá v tradičním léčitelství a ve farmaceutickém průmyslu. Vřes obecný flos tot. se používá pro stimulaci trávicího traktu, podporu imunitního systému a křeče žaludku. Dále se používá jako tonikum a sedativum a je využívána pro uvolňování křečí svalů a podporu relaxace. Květ vřesu obecného může být připraven v čajích, tinkturách a odvarech a je možné ho i konzumovat syrový. Nicméně, jsou zde některé bezpečnostní opatření, která je třeba vzít v úvahu při konzumaci tohoto květu, protože se může objevit nežádoucí účinky, jako je podráždění žaludku. Vřes obecný (Calluna vulgaris flos tot.) je rostlina s mnoha léčivými vlastnostmi, která je účinná při uvolňování křečí svalů a v trávicím traktu. Užívání tohoto květu s úctou by mělo být prováděno po naslouchání vašemu lékaři nebo léčiteli.

Vřes obecný květ celý Calluna vulgaris flos tot.
Skladem (10+ kg)
576,20
514,46 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....