Vřes květ s natí 30g(20x1,5g) Calluna vulgaris herba c. flores plv.

24.5.2024

Vřes květ s natí 30g(20x1,5g) Calluna vulgaris herba c. flores plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je účel vřesového květu s natí?
A:Vřesový květ s natí se používá jako přírodní prostředek k podpoře trávení a ke zmírnění zažívacích potíží.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se vřesový květ s natí užívá?
A:Vřesový květ s natí se připravuje louhováním čajových lístků (1,5 g) ve vroucí vodě (150 ml) po dobu 10-15 minut. Doporučená denní dávka je 2-3 šálky čaje denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky spojené s užíváním vřesového květu s natí?
A:Vřesový květ s natí může způsobit alergickou reakci u citlivých jedinců. Při nadměrném užívání může mít projímavý účinek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je vřesový květ s natí vhodný pro těhotné ženy nebo kojící matky?
A:Před užíváním vřesového květu s natí by těhotné ženy a kojící matky měly konzultovat užívání se svým lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit vřesový květ s natí?
A:Vřesový květ s natí lze zakoupit v lékárnách nebo specializovaných prodejnách se zdravou výživou. Tento produkt je také dostupný v některých internetových obchodech.

Vřes květ (Calluna vulgaris) je trvalková bylina rostoucí v severoevropských oblastech. Bylina je malého vzrůstu a její listy jsou vejčité, tvrdé a zubaté. Kvítky jsou jednoduché nebo malé a hustě sbíhají na malém vrcholku. Vřes květ se často používá k ozdobení a aranžování květin pro dekoraci. Vřes květ (Calluna vulgaris herba c. flores plv.) se doporučuje pro různé léčivé účely. Extrakt z květu má antiseptické vlastnosti a pomáhá při léčbě popálenin, kožních problémů a infekcí. Vřes květ je také bohatý na vitamín C, který posiluje imunitu a urychluje hojení ran. Extrakt z květu se také často používá k uklidnění podráždění a mastné pleti. Z hlediska léčby se doporučuje vřes květ ve formě čaje, odvaru nebo infuze. Pro léčebné účely je třeba užívat 30g sušeného květu (20x 1,5g). Účinnost léčebných látek v čerstvých rostlinách je ovlivněna oslabením po zaschnutí. Vřes květ má mnoho léčivých vlastností, a proto je velmi oblíbeným lékem a součástí léčebných kúr. Používá se v kombinaci s dalšími bylinami, aby se dosáhlo co nejúčinnějšího terapeutického efektu. Doporučuje se užívat tuto bylinu pravidelně po dobu jednoho až dvou měsíců.

Vřes květ s natí 30g(20x1,5g) Calluna vulgaris herba c. flores plv.
Skladem (10+ ks)
38,00
33,93 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....