Vrbovka malokvětá nať 40g

27.5.2024

Vrbovka malokvětá nať 40g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy Vrbovky malokvěté nať 40g pro zdraví?
A:Vrbovka malokvětá nať 40g se tradičně používá jako prostředek podporující správnou funkci močového ústrojí, snižující záněty a bolesti spojené s tímto systémem. Může také pomoci při problémech se zažíváním a snížit riziko zánětlivých onemocnění.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Vrbovka malokvětá nať 40g užívá?
A:Nať vrbovky malokvěté se používá především do infuzí a odvarů (např. 1 čajová lžička na šálek vroucí vody, nechat louhovat 10-15 minut), které se pijí 1-3krát denně. Dávkování a délka užívání této bylinky by však měly být vždy konzultovány s lékařem či farmaceutem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky spojené s užíváním Vrbovky malokvěté nať 40g?
A:Při správném dávkování a pod dohledem odborníka jsou příznaky vedlejších účinků při užívání této bylinky velmi vzácné. V některých případech mohou být pozorovány menstruační potíže u žen.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy by neměl být Vrbovka malokvětá nať 40g užívána?
A:Bylinu by neměli užívat těhotné a kojící ženy, děti do 12 let, osoby

e Vrbovka malokvětá (Agrimonia eupatoria L.), nazývaná též oves vrby či vrbovka obecná, je rostlina z čeledi růžovitých. Pochází z Evropy, a druhu lze najít po celém světě. Je vysoká až 0,8m, se štíhlou, hnědou lodyhou a velkými, šedozelenými listy. Kvete od června do srpna jemnými, žlutými kvítky. Vrbovka malokvětá nať 40g je přírodní léčivý produkt určený k užívání v rámci tradiční bylinné medicíny. Přípravek je vyroben z čerstvých naťových částí vrbovky malokvěté. Vrbovka malokvětá nať má odvar z listů tradičně užívaný pro posilování imunity. Může podporovat trávicí systém a působit protizánětlivě. Naťový odvar se tradičně užíval k potírání kožních problémů, pomocí trávení i k potlačení horečky. Čaj se snadno připravuje steepingem. Vzhledem k tomu, že vrbovka malokvětá nať 40g je produkt století dlouhé tradice bylinné medicíny, nelze se opírat o vědecké důkazy. Vrbovka je nicméně zahrnuta v evropském seznamu léčivých bylin, který se vychází ze „základního seznamu léčivých rostlin“ WHO (Světová zdravotnická organizace). Je třeba brát v úvahu, že i když je vrbovka obecně považována za bezpečnou rostlinu, lidé mohou být alergičtí na složky ve vrbovce. Nejsou známy žádné vedlejší účinky ani interakce s léky. Přesto se vždy doporučuje prošetřit užívání tohoto léčivého produktu Vašim lékařem.

Vrbovka malokvětá nať 40g Epilobii parviflorum herba cons.
Skladem (10+ ks)
33,00
29,46 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....