Vrba bílá list řez. Salicis albae folium cons.

19.5.2024

Vrba bílá list řez. Salicis albae folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co znamená název "Vrba bílá list řez. Salicis albae folium cons."?
A:Jedná se o latinský název pro odvar z bílé vrby, který se tradičně používá jako prostředek proti horečce a bolestem hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje odvar z bílé vrby?
A:Na přípravu odvaru se používají sušené bílé vrbové listy, které se zalijí vroucí vodou a nechají se vařit po dobu 10-15 minut. Poté se odvar sceďuje a může se popíjet, nejčastěji 2-3x denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky odvaru z bílé vrby?
A:Odvar z bílé vrby má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Pomáhá při bolestech hlavy, svalových a kloubních bolestech a snižuje horečku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by neměl užívat odvar z bílé vrby?
A:Odvar z bílé vrby by neměli užívat lidé s alergií na aspirin, děti mladší 12 let a těhotné ženy. U lidí s problémy s ledvinami a játry by měl být odvar užíván opatrně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit bílé vrbové listy pro přípravu odvaru?
A:Bílé vrbové listy lze zakoupit v některých lékárnách a také na internetových obchodech s bylinnými produkty. Je důležité si vybrat kvalitní suroviny od ověřeného dodavatele.

e Vrba bílá, Salicis albae, je bylina, kterou bylo vděčné používat jako léčivou rostlinu. Listy jsou nepříjemně kyselé a poměrně ostré. Můžete je poznat po malých tečkách nahoře na listu. Maso je světlé a mírně aromatické. Vrba bílá má široké spektrum léčivých vlastností. Nejprve se obecně používá jako diuretikum a při užívání některých léků pro boj s revmatismem. Je to také velmi účinný lék proti křečím a také je účinná u pacientů s vysokým krevním tlakem. Bylina má také antibakteriální účinky a díky svému silnému diuretickému účinku je velmi užitečná při léčbě ledvinových onemocnění. Vrba bílá má také několik neléčebných použití. Například, listy se mohou rozemlat a přidávat do různých jídel, kde dodávají kyselou příchuť. Také, je často používán jako aromatizér tím, že se nechá louhovat ve vodě, vínu nebo jiné tekutině a odstraňuje nepříjemné aroma. Na závěr, Vrba bílá je velmi užitečná a účinná bylina. Snadno se identifikuje a pomáhá ulehčit řadu zdravotních potíží.

Vrba bílá list řez. Salicis albae folium cons.
nedostupné
379,50
338,84 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....