Vratič obecný list řez. Tanacetum vulgare folium cons.

15.6.2024

Vratič obecný list řez. Tanacetum vulgare folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy užívání listu vratiče obecného?
A:List vratiče obecného se používá jako léčivá bylina kvůli svým protizánětlivým, antibakteriálním a antihistaminickým vlastnostem. Pomáhá při trávicích obtížích, menstruačních křečích a snižuje horečku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má list vratiče obecného nějaké vedlejší účinky?
A:Vratič obecný není vhodný pro těhotné a kojící ženy a osoby trpící epilepsií. Při nadužívání může vyvolat podráždění žaludku a kůže.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je postup při sběru a sušení listu vratiče obecného?
A:Nejlépe se sbírají nevyschlé listy, které se sbírají ráno po rosách. Sušení by mělo probíhat ve stínu na dobře větraném místě, aby nedocházelo ke ztrátám účinných látek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se list vratiče obecného užívá?
A:List vratiče obecného se používá k přípravě čajů, tinktur a mastí. Dávkování závisí na typu přípravku a konkrétní situaci.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit list vratiče obecného?
A:List vratiče obecného je k dostání v lékárnách, případně v obchodech s bylinami a přírodními produkty. Lze ho také objednat online.

ového popisu Vratič obecný list řez (Tanacetum vulgare folium cons.) je bezkřídlá rostlina obývající nížiny a mokřiny po celé Evropě, severní Africe a východní Asii. Má absintově zelené lístky a masité žluté květy. Listy Vratiče obecného řezu tmavě zelené s 12-14 prašníky na jednom listu. Lodyhy jsou nekvetoucí, rovné, 2-3 cm široké, stopkaté a často červené. Květenství tvoří 25-40 květů, zasazených na úzké, 2-3 cm dlouhé stopce. Květy jsou velmi vonné a silně oparopy. Vratič obecný list řez má historicky dobře prokázanou účinnou látku, kterou je cyneol. Jeho hlavní léčebný účinek spočívá ve schopnosti řešit trávicí problémy, zejména nadýmání, plynatost a potíže s motilitou střev. Tato rostlina také pomáhá při kožních problémech, zejména svědivích ekzémech. Kromě toho seykoló poskytuje antifungální a antivirové vlastnosti, které jsou užitečné pro léčbu infekčních nemocí. Vratič obecný list řez je oblíbenou bylinou užívanou v tradiční medicíně, zejména v Evropě, jako součást léčivých bylinných směsí a tinktur. Nejčastěji se užívá ve formě čaje, ale je také možné použít rostlinu pro výrobu mastí a toniků.

Vratič obecný list řez. Tanacetum vulgare folium cons.
nedostupné
224,30
200,27 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....