Vlčí mák červený květ řez. Papaver rhoeas flos cons.

14.4.2024

Vlčí mák červený květ řez. Papaver rhoeas flos cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Vlčí mák červený květ řez?
A:Vlčí mák červený květ řez (Papaver rhoeas flos cons) je druh květiny patřící do čeledi mákovitých. Jedná se o rostlinu s bohatým červeným květem, která se používá především pro své okrasné vlastnosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká je historie používání Vlčího máku červeného květu řez?
A:Používání Vlčího máku červeného květu řez sahá až do antických dob a rostlina byla používána jak v léčitelství, tak i v šperkařství a kosmetice. Dnes je však používán hlavně jako okrasná květina.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze najít Vlčí mák červený květ řez?
A:Vlčí mák červený květ řez lze najít v přírodě v celé Evropě a Asii. Rostlina se považuje za původní druh ve střední a jižní Evropě a v oblasti Středomoří.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se pěstuje Vlčí mák červený květ řez?
A:Vlčí mák červený květ řez se nejlépe daří na slunných stanovištích s dobrou propustností půdy. Rostlinu je nutné pravidelně zalévat a hnojit. Kvete v období od května do srpna.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou další použití Vlčího máku červeného květu řez?
A:Vlčí mák červený květ řez je také použív

. Vlčí mák červený květ řez (Papaver rhoeas flos cons.) je silná bylina, která byla začleněna do léčivých herbářů po celém světě. Květy vlčího máku jsou bez příměsi, což je důležité pro udržení jeho účinnosti a kontrolu kvality. Vlčí mák je bohatý na tanin, kyselinu sírovou a minerály se vysokým obsahem draslíku a fosforu. Aby bylo dosaženo terapeutického užitku, tato bylina se obvykle vaří ve vodě nebo vlévá do alkoholu pro extrakci účinných látek. Listy, oddenky a pecky se používají mnohem méně často. Vlčí mák je nejčastěji konzumován jako čaj nebo infuze. Může být také užíván jako mast, tinktura nebo sirup. To může pomoci při léčbě respiračních onemocnění, bolesti hlavy a migrény, bolesti žaludku a srdečního selhání. Vlčí mák je často používán k detoxikaci jater a k normalizaci hladiny glukózy. To může také pomoci při zlepšování nálady, snižování úzkosti a stresu a podpoře imunity. Vlčí mák je však silné sedativum, proto je důležité dodržovat doporučené dávky. Vzhledem k tomu, že vlčí mák je silná bylina, je lepší užívat ji ve formě čaje, infuze nebo tinktury s dávkováním odpovídajícím jeho síle. Vždy je vhodné se poradit s odborníkem před jeho použitím.

Vlčí mák červený květ řez. Papaver rhoeas flos cons.
nedostupné
859,10
767,05 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....