Vlaštovičník větší nať 40g

27.5.2024

Vlaštovičník větší nať 40g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní rysy vlaštovičníka většího nať 40g?
A:Vlaštovičník větší nať 40g je pták střední velikosti, který měří přibližně 15-17 cm. Má modrozelené zbarvení s tmavými křídly a ocasem. Jeho hnízdo je kulaté a vyrobené z bláta.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se vyskytuje vlaštovičník větší nať 40g?
A:Vlaštovičník větší nať 40g se vyskytuje v Evropě, Asii a Africe. Preferuje otevřené oblasti s vodou, jako jsou řeky, jezera a bažiny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co jí vlaštovičník větší nať 40g?
A:Vlaštovičník větší nať 40g se živí převážně létajícím hmyzem, jako jsou mouchy, komáři, vosy a motýli.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se chová vlaštovičník větší nať 40g během migrace?
A:Vlaštovičník větší nať 40g je tažný pták a migruje na delší vzdálenosti. Procestuje tisíce kilometrů od svých hnízdišť v Evropě a Asii až k zimovištím v Africe.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je vlaštovičník větší nať 40g chráněným druhem?
A:Ano, vlaštovičník větší nať 40g je chráněným druhem podle Mezinárodní úmluvy o ochraně ptáků. V mnoha zemích je také považován za ohrožený druh

. Vlaštovičník větší nať (Verbascum thapsus L.) je rostlina, která patří do čeledi Scrophulariaceae. Plodem je tobolka, jejíž semena jsou dlouhá až 2 mm. Listy jsou dvojitě vroubkované a sapnité. Květy jsou žluté a mají 5 lístků. Léčivé vlastnosti vlaštovičníku většího nachází tradiční medicína ve vnitřním užívání proti kašli, revmatismu a zánětům. Uvnitř byliny se nachází kalciový glykosid, verbascosid, který má díky svému složení sílu usnadňující expektoraci kašle a uvolňující revmatické bolesti. Tato bylina je bohatou zdrojem hořčin, cukrů, fenolů, karotenu, saponinů, éterických olejů. Nařízení EU o popisu léčivých vlastností bylin udává, že by se měla užívat ve formě čaje značky 40g nasekané nať vlaštovičníku ve 400ml vody. Tento čaj se užívá třikrát denně před jídlem pro usnadnění expektorace a uvolnění revmatických bolestí.

Vlaštovičník větší nať 40g Chelidonium majus herba cons.
Skladem (10+ ks)
39,00
34,82 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....