Violka trojbarevná (Maceška) nať řez. Violae tricolor herba cons.

20.5.2024

Violka trojbarevná (Maceška) nať řez. Violae tricolor herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakým způsobem se používá violka trojbarevná (maceška) nať řez (violae tricolor herba cons.)?
A:Violka trojbarevná (Maceška) nať řez se tradičně používá jako prostředek proti kašli, nachlazení, bolestem hlavy a horečce. Tento bylinný přípravek lze užívat také jako doplněk při očistě a detoxikaci organismu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejznámější účinky violky trojbarevné na lidské tělo?
A:Účinky violky trojbarevné jsou především protizánětlivé, diuretické (navozují časté močení), expektorační (podporují vykašlávání) a antipyretické (působí proti horečkám). Dále může přispívat k celkovému posílení imunitního systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má užívání violky trojbarevné (macešky) nějaké vedlejší účinky?
A:Pokud se dodrží dávkování a kontraindikace, tak je užívání violky trojbarevné (macešky) bezpečné. Při alergii na rostliny z čeledi violkovitých, při onemocnění ledvin a při užívání některých léků by však neměla být používána.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se má violka trojbarevná skladovat a jaký je její trvanlivost?
A:Violka trojbarevná (Maceška) nať řez (Violae tricolor herba cons.) by měla být skladována v suchu a tmavě, ideálně v uzavřen

. Violka trojbarevná (Maceška) nať řez, Latinský název Violae tricolor herba cons., je velmi oblíbenou jarní bylinou. Je ideální ke zdobení zahrad, výsadbou do kytiček či jinou dekorací. Tato bylina se vyskytuje ve většině Evropských zemí a používá se pro léčebné účely. Violka trojbarevná je tráva obalená zelenými listy. Má tři barevné plátky, které se liší svou intenzitou od purpurové až po bílou. Kvete v období dubna až května a má krátkou životnost s ročním obdobím. Semena violky lze sklízet a vysévat pro budoucí rostliny. Rostlina je bohatá na vitamíny C a E. Jeho sloučeniny jsou ve formě éterických olejů a dalších látek. Violka trojbarevná má několik léčivých účinků. Používá se pro některé kožní problémy, jako je lupénka nebo akné. Obsahuje flavonoidy a lykopen, které mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci snížit zánětlivé a alergické reakce. Může také pomoci s příznaky astmatu a dalšími alergiemi. Díky svému mírnému antiseptickému působení může být užitečná při léčbě různých infekcí. Může také pomoci snížit úzkost, bolest a podrážděnost. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné klinické studie, nelze přesně určit dávkování ani účinnost violky trojbarevné. Pro ty, kteří se rozhodnou ji vyzkoušet, se doporučuje poraďte se s odborníkem na léčebné byliny.

Violka trojbarevná (Maceška) nať řez. Violae tricolor herba cons.
Skladem (5.6 kg)
276,00
246,43 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....