V čem spočívá nutriční hodnota lněného semene 150g?

23.5.2024

V čem spočívá nutriční hodnota lněného semene 150g?

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou látkové složky lněného semene?
A:Lněné semeno obsahuje mnoho důležitých látek, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak pomáhají omega-3 mastné kyseliny v lněném semenu našemu zdraví?
A:Omega-3 mastné kyseliny jsou prospěšné pro naše zdraví srdce a krevních cév, snižují hladinu cholesterolu v krvi a podporují správnou funkci mozku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký vliv má lněné semeno na trávení?
A:Vláknina obsažená v lněném semeni pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru a reguluje trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je doporučený denní příjem lněného semene?
A:Doporučený denní příjem lněného semene je 1-2 lžíce (cca 15-30 gramů) denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou lněná semena vhodná pro každého?
A:Lněné semeno je vhodné pro téměř každého, ale u lidí s některými zdravotními potížemi by měl být konzumován s opatrností nebo vyloučen z jídelníčku. Je důležité konzultovat s lékařem před začátkem konzumace lněného semena.

Pokud patříte do skupiny nadšenců za přírodní zdravou výživu, měli byste zvážit přidání lněného semene do vaší stravy. Známé pod obecným názvem „linseed“, lněná semínka jsou jedním z nejbohatších zdrojů vlákniny, esenciálních mastných kyselin a důležitých vitamínů a minerálů. Ale co se týče jejich nutriční hodnoty 150g lněného semene? Podívejme se blíže na to, v čem spočívá jejich nutriční hodnota. Lněné semínko je bohatým zdrojem vlákniny. 150g lněného semene poskytuje neuvěřitelných 26,2 g vlákniny. Vláknina je nezbytná pro udržení trávení v těle, rovnováhy hormonů a požadované hladiny glukózy v krvi. Navíc vláknina pomáhá udržovat kontrolu nad chutí na sladkosti a také pomáhá předcházet řasím diety. Lněné semínko obsahuje také širokou škálu vitamínů a minerálů. Obsahuje vysoké množství vitamínu B1 (thiaminu), vitamínu B6, fosforu, draslíku, hořčíku, vápníku a manganu, stejně jako významné množství selenu a železa. Lněné semínko je také skvělým zdrojem esenciálních mastných kyselin. 150g lněného semene obsahuje 11,9 g esenciálních mastných kyselin, z nichž 51% tvoří omega-3 mastné kyseliny. Tyto omega-3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro dobré zdraví srdce, cév a mozku. Kromě toho je lněné semínko obrovským zdrojem antioxidantů, které pomáhají udržet váš imunitní systém silný a zdraví. Obsahuje také velké množství phytochemikálií, které mají protizánětlivé a detoxikační vlastnosti. Z hlediska nutriční hodnoty 150g lněného semene je jasné, že tento lahodný ořech je plný užitečných látek, které pomáhají podpořit zdraví. Díky jejich mnoha blahodárným účinkům na zdraví je lněné semínko skvělou součástí jakékoliv zdravé stravy.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....