Tymián obecný nať 40g

23.5.2024

Tymián obecný nať 40g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky tymiánu obecného na organismus?
A:Tymián obecný má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky, podporuje trávení a posiluje imunitu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá tymián obecný nať 40g?
A:Nať tymiánu se obvykle používá k přípravě čajů, inhalací, kloktání nebo jako koření do jídel. Při vnitřním užití se doporučuje konzultovat s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy není vhodné užívat tymián obecný nať 40g?
A:Tymián by neměli užívat těhotné ženy, kojící matky a děti do 6 let. Osoby s alergiemi na rostliny z čeledi hluchavkovitých by si měly také dát pozor.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může tymián obecný nať 40g pomoci při nachlazení?
A:Ano, tymián je výborný při nachlazení a chřipce, pomáhá uvolnit dýchací cesty, zlepšuje odkašlávání a podporuje imunitu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kolik tymiánu obecného je bezpečné užívat denně?
A:Doporučená denní dávka tymiánu se pohybuje kolem 2-4 gramů na denní dávku. Při vysoké dávce může dojít k nežádoucím účinkům, jako jsou například bolesti hlavy, nevolnost nebo alergické reakce.

Tymián obecný je jednoletá bylina, kterou lze spotřebovat ve formě naťe nebo suchého extraktu. Má řadu léčivých vlastností, což jej činí vynikajícím přísadou pro léčbu mnoha zdravotních problémů. Tymián obecný nať 40g může být použit k úlevě od různých onemocnění a podporuje také celkový zdravý stav organismu. Tymián obecný je bohatým zdrojem rostlinných látek a vitamínů, které přispívají k obranyschopnosti těla a imunity. Obsahuje flavonoidy, organické kyseliny, éterické oleje a glykosidy. Díky tyto látky mají tonizující a antivirový účinek na tělo. Používá se obvykle k léčbě bolesti hlavy, kašle, nachlazení, astma, revmatismu, respiračním onemocněním, vysokému krevnímu tlaku, trávení, žaludečním vředům a dokonce i depresi. Může být také užíván k posílení účinků antibiotik a léků při léčbě nádorů. Kromě toho je tymián obecný účinným antiseptikem, který se používá k léčbě poranění a infekcí. Může také pomoci snížit vysokou teplotu těla a obnovit rovnováhu teploty. Tymián obecný může být použit i pro externí účely, zejména pro léčbu kožních chorob, stejně jako protizánětlivý prostředek. Je výborným antiseptikem a může být také použit jako přírodní deodorant. Je důležité dbát na to, aby se tymián obecný nať 40g užíval pouze pod lékařským dohledem nebo po konzultaci s lékařem. Existuje několik možných vedlejších účinků, mezi kterými jsou alergie, nevolnost, vyrážky, závratě, bolesti hlavy nebo zvracení.

Tymián obecný nať 40g Thymi vulgaris herba cons.
Skladem (10+ ks)
30,00
26,79 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....