Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot.

27.5.2024

Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot?
A:Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot je druh ovocného stromu z rodu Prunus.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je vzhled Trnky obecné plodu celého Prunus spinosa fructus tot?
A:Plody Trnky obecné jsou tmavě modré až černé ovoce, které jsou velké asi jako maliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot používá?
A:Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot může být použita k výrobě džemů, sirupů, likérů a vína. Také se používá v tradiční medicíně pro různé účely, jako jsou zažívací problémy, bolesti hlavy a nachlazení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde roste Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot?
A:Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot je původní druh v Evropě a Asii a lze ji najít na loukách, lesích a na okrajích cest.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot jedlá?
A:Ano, Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot je jedlá, ale musí být zpracována, protože surové plody jsou velmi kyselé a nepříjemné na chuť.

e Trnka obecná (Prunus spinosa) je trnitá vřesovitá keříčkovitá rostlina. Květy této byliny jsou zbarvené do bílé až růžové barvy a plody mají tmavé kulaté ovoce s tvrdou slupkou. Plody této byliny, nazývané také jako trnkové ovoce, jsou obecně známy pod názvem „trnka obecná plod celý“ nebo Prunus spinosa fructus tot. Trnkové ovoce je bohaté na živiny, obsahuje velké množství antioxidantů, minerálních solí, vitaminu C a vitaminy skupiny B, stejně jako karotenoidy a mastné kyseliny. Bylina je užívána v tradiční medicíně mnoha zemí po staletí. Ovoce se užívá pro léčbu nachlazení, chudokrevnosti, chronických zánětů, astmatu a prevenci diabetu, anémie a dalších metabolických chorob. Kromě toho se ovoce trnky obecné používá jako protizánětlivé, antivirové a antioxidační léčivo, stejně jako detoxikant a stimulant imunity. Bylina obsahuje látky, které lze použít k léčbě kůže, jako je ekzém, lupénka a drobné poranění. Vnější aplikace je zpravidla realizována pomocí mastí a náplastí vyrobených z trnkového ovoce. Kromě toho se trnkové ovoce používá k tlumení bolesti a k léčbě močových infekcí. Ovoce je navíc ceněné pro svou léčivou vlastnost odstraňovat hlen ze střev, protože má schopnost ředit hlen a usnadnit jeho odstranění z těla. Vzhledem k obecně uznávaným léčivým vlastnostem trnky obecné, doporučuje se její užívání po konzultaci s lékařem.

Trnka obecná plod celý Prunus spinosa fructus tot.
Skladem (10+ kg)
276,00
246,43 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....