Trnka obecná plod 50g Prunus spinosa fructus tot.

24.5.2024

Trnka obecná plod 50g Prunus spinosa fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Trnka obecná?
A:Trnka obecná je druh rostliny z čeledi růžovitých, která se vyskytuje především v Evropě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vlastnosti Trnky obecné?
A:Trnka obecná obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, jako jsou vitamíny E a C, draslík, hořčík, vápník a železo. Má také protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Prunus spinosa fructus tot?
A:Prunus spinosa fructus tot je název pro celé ovoce Trnky obecné, včetně slupky a semene.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčebné účinky Trnky obecné?
A:Trnka obecná se používá k léčbě trávicích poruch, průjmu, bolestí hlavy a migrén. Také podporuje imunitní systém a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Trnka obecná konzumuje?
A:Trnka obecná se obvykle konzumuje sušením nebo vařením do čaje, ale také se používá k výrobě džemů a marmelád. Může být také použita jako koření pro masová jídla.

Trnka obecná (Prunus spinosa) je stále zelený keř, který se vyskytuje převážně na otevřených prostranstvích. Jeho plody, trnky, jsou ve formě šťavnatých drobných bobulí s velmi ostrými ostny. Plody trnky obecné (fructus tot Prunus spinosa) mají neobvyklé léčebné účinky. Trnky obecné jsou dlouho uznávané jako léčivá rostlina. Díky svým bohatým nutričním hodnotám jsou doporučovány pro prevenci onemocnění a podporu zdravého životního stylu. Obsahují vysoké množství vitamínů a minerálních látek, proto jsou bohatými zdroji vitaminu C, vitamínu A, železa, fosforu a dalších cenných látek. Plody trnky obecné jsou navíc bohaté na třísloviny, nezbytné pro zdravou střevní mikroflóru. Léčebné vlastnosti trnky obecné jsou vysoce ceněné v lidové medicíně. Pro své protizánětlivé, antioxidantní a antipyretické účinky jsou často používány k léčbě kožních infekcí, revmatických bolestí, anginy či teploty. Také mají tonické, stimulující a uspání podporující účinky. Trnky obecné obsahují také rostlinný hormón melatonin, a proto se doporučují při nespavosti. Vzhledem k regulačním požadavkům Evropské unie nemůžeme zveřejnit názory ve smyslu léčivých účinků trnky obecné, o kterých byly informace publikovány v minulosti. Nicméně mohou být tradičně používány pro preventivní účely 50g trnky obecné práškové (fructus tot Prunus spinosa).

Trnka obecná plod 50g Prunus spinosa fructus tot.
Skladem (10+ ks)
39,00
34,82 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....