Trnka obecná květ 40g

19.5.2024

Trnka obecná květ 40g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou výhody užívání trnky obecné květu?
A:Trnka obecná květ se používá k posílení imunitního systému, zlepšení trávení a zmírnění bolestí hlavy a migrény.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky užívání trnky obecné květu?
A:Vedlejší účinky jsou vzácné, ale mohou zahrnovat alergické reakce a nespavost u citlivějších jedinců.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak často lze užívat trnku obecnou květu?
A:Doporučená dávka je 1-2 šálky čaje denně. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a konzultovat s lékařem před začátkem užívání.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se trnka obecná květ používá?
A:Trnka obecná květ se běžně používá k přípravě čaje. Lze ji také zakoupit jako sušenou rostlinu pro vlastní přípravu čaje nebo jako kapky do pití.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou kontraindikace užívání trnky obecné květu?
A:Trnka obecná květ nemá žádné známé závažné kontraindikace, avšak těhotné ženy a kojící matky by měly konzultovat s lékařem před užíváním. Je také důležité dbát na správnou dávkování.

e Trnka obecná květ (40g) Trnka obecná je rostoucí v cípaných lesích a vyprahlých pastvinách v Evropě a podnebí Západní asie. Kvete od června do září, produkuje bílé, cytronově vonící květy s deseti příměsí staménů. Léčivé vlastnosti Trnka obecná má dlouhou historii užívání v lidovém léčitelství. Jeho listy, stonky a květy jsou používány k léčení nespavosti, revmatismu a trávení potíží. Rostlina je také známá pro své antirevmatické, antidiabetické, antispasmodické, antikonvulzivní a antidepresivní účinky. Kromě toho trnka obecná obsahuje flavonoidy, kumarinové sloučeniny a fytokomplexní látky, které jsou důležité pro své hojivé, analgetické a antioxidační vlastnosti. Používá se také externě k léčení blemishes, vředů a ekzémů. Jak užívat Trnka obecná může být užívána ve formě čaje, tinktury nebo může být použita v exteriéru. K přípravě čaje z trnky obecné se skládá z jedné čajové lžičky sušené trnky do jednoho šálku horké vody. Nechte louhovat 10-15 minut. Nezapomeňte mírně sladit medem. Tinktura se infuzuje při pokojové teplotě po dobu deseti dnů, filtruje se a poté se míchá s 50-procentní alkoholem. Obecně platí, že byste měli být opatrní s užíváním trnky obecné. Může to být toxický, protože může způsobit močopudnost. Před začátkem užívání trnky obecné se vždy nejprve poraďte se svým lékařem.

Trnka obecná květ 40g Prunus spinosa flos cons.
Skladem (10+ ks)
51,00
45,54 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....