Svízel syřišťový nať řez. Galium verum herba cons.

22.4.2024

Svízel syřišťový nať řez. Galium verum herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejčastější způsoby užívání svízelu syřišťového nať řez?
A:Nejčastěji se svízel syřišťový nať řez užívá jako čaj nebo odvar. Také se může přidávat do koupelí nebo používat jako obklad.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké účinky má svízel syřišťový nať řez na lidský organismus?
A:Svízel syřišťový nať řez má protizánětlivé, diuretické a močopudné účinky. Také pomáhá při žaludečních a střevních problémech, podporuje trávení a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může se svízel syřišťový nať řez používat během těhotenství a kojení?
A:Pokud těhotná žena nebo kojící matka uvažuje o užívání svízele syřišťového nať řez, je vhodné se poradit s lékařem. V některých případech může být užívání tohoto bylinného přípravku kontraindikováno.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním svízelu syřišťového nať řez?
A:Svízel syřišťový nať řez by měl být užíván pouze v doporučených dávkách a jako součást zdravého životního stylu. Při předávkování může dojít k nežádoucím účinkům, jako jsou např. bolesti hlavy nebo nevolnost.

e Svízel syřišťový (Galium verum herba cons.) je vytrvalá bylina, která patří do čeledi Rubiaceae. Rostlina se proslavila pro svou schopnost snadno se vytrvat a rozmnožit. Růžice naťových lístků může dosáhnout až 25 cm v délce. Květy jsou bílé až šedé a rozvíjející 10–12 květů. Plodem následujícím po květu je šťavnatá bobule se semínky v centrálním otvoru. Svízel syřišťový je běžnou medicinální bylinou ve Středozemí, Severní Americe a Východní Asii. Listy a kořeny byliny jsou medicinálně využívány pro jejich léčivé účinky a schopnost pomoci s mnoha zdravotními problémy. Bylina má známé protizánětlivé, diuretické a antiseptické účinky a je často používána k léčbě kožních problémů, revmatismu, zánětů a artritidy. Svízel syřišťový je obecně považován za bezpečnou bylinu a může být užíván ve formě čaje nebo tinktury. Může být také používán v kosmetice a v potravinářském průmyslu jako barvivo nebo aromatizér. Vzhledem k léčebným vlastnostem byliny je vláda Evropské unie přísně regulovala a vyžaduje, aby její popis obsahoval přesné údaje o jejích léčivých vlastnostech. Je důležité si uvědomit, že existují i jiné druhy rostliny s podobným názvem, ale tyto nemusely být podrobeny stejným podmínkám jako Svízel syřišťový. Proto je důležité se ujistit, že užíváte produkt, který splňuje požadavky EU.

Svízel syřišťový nať řez. Galium verum herba cons.
nedostupné
282,90
252,59 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....