Stévie cukrová-sladká tráva list řez. Stevia rebaudiana Bertoni folium cons.

19.5.2024

Stévie cukrová-sladká tráva list řez. Stevia rebaudiana Bertoni folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to stévie cukrová?
A:Stévie cukrová, také známá jako sladká tráva nebo list řez, je rostlina původem z Jižní Ameriky, která se používá jako přírodní sladidlo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se vyrábí sladidlo ze stévie cukrové?
A:Sladidlo ze stévie cukrové se získává extrakcí sladkých látek obsažených v listech rostliny. Tyto látky jsou poté upravovány a čištěny, aby byly vhodné k použití jako sladidlo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou výhody používání stévie cukrové jako sladidla?
A:Mezi hlavní výhody používání stévie cukrové patří to, že má nulový glykemický index (tedy nezvyšuje hladinu cukru v krvi), obsahuje minimální kalorie a je přirozeného původu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou nějaká rizika spojená s používáním stévie cukrové?
A:Většina studií naznačuje, že používání stévie cukrové v běžných dávkách je bezpečné. Nicméně, vysoké dávky mohou mít laxativní účinky a někteří lidé mohou být na stévii alergičtí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze používání stévie cukrové nahradit klasickými sladidly?
A:Ano, stévie cukrová se často používá jako náhrada za klasická sladidla jako je cukr nebo umělá sladidla. Nicméně, její chuť je specifická a může vyžadovat určité úpravy recept

e Stévie cukrová-sladká tráva list řez (Stevia rebaudiana Bertoni folium cons) je subtropická bylina používaná po staletí v Jižní Americe jako přírodní sladidlo. Listy této byliny mají velmi vysoký obsah sladkých látek, konkrétně glikosidu steviózy, která dosahuje až dvacetipětinásobného sladidla na gram oproti cukru. Užíváním tohoto léčivého rostlinného extraktu můžete snížit nadváhu, kontrolovat krevní tlak a glykemii, posilovat imunitní systém a odstraňovat toxiny z těla. Stévie cukrová-sladká tráva list řez je velmi úspěšná při léčbě a prevenci diabetu. Jeho schopnost regulovat hladinu cukru v krvi se prokázala u pacientů s diabetem typu 2. Listy této byliny obsahují polyfenolické látky, které mají antioxidační účinky. Také posilují imunitní systém, což je důležité pro kontrolu a prevenci různých zdravotních problémů. Používání Stévie cukrová-sladká tráva list řez také pomáhá snižovat krevní tlak. Chlorogenová kyselina a flavonoidy obsažené v tomto léčivé látce mohou regulovat hladinu cholesterolu v krvi a snižovat krevní tlak. Tato léčivá bylina má minimální nebo žádné vedlejší účinky. Nicméně, vzhledem k tomu, že je extrémně sladká, může způsobit zácpu u některých lidí, pokud je konzumována ve velkém množství. Stévie cukrová-sladká tráva list řez se nejčastěji používá jako léčivá bylina a přirozené sladidlo. Může být užívána ve formě čaje, extraktu nebo prášku.

Stévie cukrová-sladká tráva list řez. Stevia rebaudiana Bertoni folium cons.
Skladem (10+ kg)
955,70
853,30 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....