Srdečník obecný (Buřina) nať řez. Leonurus cardiaca herba cons.

27.5.2024

Srdečník obecný (Buřina) nať řez. Leonurus cardiaca herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to srdečník obecný (Buřina) nať řez?
A:Srdečník obecný (Buřina) nať řez je léčivá rostlina, která se v tradiční medicíně používá k podpoře kardiovaskulárního systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Srdečník obecný (Buřina) nať řez?
A:Srdečník obecný (Buřina) nať řez se obvykle používá jako čaj nebo tinktura. Může se také použít jako bylinková přísada do jídel.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy Srdečníku obecného (Buřiny) nať řez pro zdraví?
A:Srdečník obecný (Buřina) nať řez se používá k posílení srdce a podpoře kardiovaskulárního systému. Také může pomoci snížit krevní tlak a uklidnit nervový systém.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou nějaké vedlejší účinky spojené s užíváním Srdečníku obecného (Buřiny) nať řez?
A:Při správném dávkování nejsou žádné známé vedlejší účinky spojené s užíváním Srdečníku obecného (Buřiny) nať řez. Nicméně, vysoké dávky by mohly způsobit nevolnost a zvracení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by neměl užívat Srdečník obecný (Buřina) nať řez?
A:Lidé s předchozími srdečními chorobami nebo léky na ředění krve by se měli poradit se svým lékařem

. Srdečník obecný (Buřina) nať řez, Leonurus cardiaca herba cons. Srdečník obecný je jednoletá bylina bez stonku, dosahující délky až jednoho metru. Má kulatě nožovitě mírně trnité listy, sesazené na lodyze. Květy jsou jednodomé, růžové, sestavené v úboru ve tvaru hvězdy. Květy se objevují v červnu a plody dozrávají ve druhé polovině léta. Původní areál rozšíření srdečníku zahrnuje bohaté části Evropy, ale jeho domovem je Asie. Léčivé vlastnosti srdečníku jsou popisované již od starověku. Nať používaná pro léčebné účely je zbiraná začátkem léta, nejlépe v červenci. Součástí užívaných částí je horní část rostliny s květy. Bylina se používá pro její hojivé vlastnosti. Srdečník má uklidňující účinky a napomáhá ke snížení krevního tlaku. Díky svému antispasmodickému a hypoglykemickému účinku má pozitivní dopad na nervový systém. Jako alternativní terapie se používá při řešení hyperaktivity, migrén, bolestí srdce atd. Kromě toho se často používá v kosmetické výrobě. Tato bylina by se proto měla používat s opatrností a pod dohledem lékaře.

Srdečník obecný (Buřina) nať řez. Leonurus cardiaca herba cons.
Skladem (10+ kg)
238,10
212,59 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....