Srdečník obecný (Buřina) nať

19.5.2024

Srdečník obecný (Buřina) nať

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to srdečník obecný (Buřina) nať?
A:Srdečník obecný (Buřina) nať je rostlina, která se používá v tradiční lidové medicíně k léčbě různých onemocnění.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se srdečník obecný (Buřina) nať užívá?
A:Srdečník obecný (Buřina) nať se může užívat různými způsoby, jako například vařením čaje, přidáním do koupele nebo přikládáním na bolestivá místa.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky srdečníku obecného (Buřiny) na zdraví?
A:Srdečník obecný (Buřina) nať má protizánětlivé, analgetické a antiseptické účinky a může být použit k léčbě bolesti, zánětu a infekce.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení v užívání srdečníku obecného (Buřiny)?
A:Srdečník obecný (Buřina) nať by neměla být užívána těhotnými nebo kojícími ženami bez konzultace s lékařem a může také interagovat s některými léky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit srdečník obecný (Buřina) nať?
A:Srdečník obecný (Buřina) nať lze zakoupit v některých lékárnách, případně na internetu nebo v obchodech s bylinkami.

e Srdečník obecný (Buřina) nať Srdečník obecný (lat. Leonurus cardiaca) je bylina z čeledi hluchavkovité (Lamiaceae). Pochází z jižní a střední Evropy. Má pětiletou historii v lidové medicíně, která sahá až do starověku. Využívána již od doby, kdy byla používána jako léčivá rostlina pro řadu onemocnění a neduhů. Květenství srdečníku se skládá z lila, bílých, fialových nebo žlutých vonných květů. Rořeny jsou často ve spící pozici a mohou dosahovat výšky až 1 metr. Obvykle roste ve skupinách nebo vytváří trsy, které vypadají jako malé vinohrady. Listy jsou vejčité, střední až tmavě zelené, s drobnými chloupky na povrchu. Květy se objevují od června do září a jsou vysoce hojné a sladké. Srdečník obsahuje isovitexin (přírodní látka), která je uznávaná pro své antioxidační účinky. Vedle toho je díky svým léčivým vlastnostem vhodný k léčbě nachlazení, bolesti hlavy a nespavosti. Studie také zjistily, že látky, které se nacházejí v listech a květech, mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu. Správná sklizeň a sušení jsou velmi důležité, aby se zachovaly léčivé vlastnosti. Listy by měly být sklizeny brzy ráno, protože mají nejvíce lesku a vůně, a sušeny na temným, suchém místě, ale nikoli v přímém slunečním světle. Květy můžete sklízet, když jsou otevřené po prvním červnovém týdnu. Používání srdečníku jako léčebné byliny může být někdy účinné, ale nemělo by být užíváno bez porady s lékařem. Droga může interagovat s určitými léky, takže je vždy lepší se poradit s lékařem, než se rozhodnete to vyzkoušet.

Srdečník obecný (Buřina) nať 40g Leonurus cardiaca herba cons.
Skladem (10+ ks)
30,00
26,79 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....