Sluncovka kalifornská nať řez. Eschscholtzii herba cons.

23.5.2024

Sluncovka kalifornská nať řez. Eschscholtzii herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se mám správně postarat o sluncovku kalifornskou?
A:Sluncovka kalifornská je nenáročná rostlina, vyžaduje však dostatek slunečního světla a pravidelné zalévání. Pokud ji pěstujete v květináči, doporučuje se přihnojení každé 2-3 týdny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky sluncovky kalifornské?
A:Sluncovka kalifornská obsahuje látky s protizánětlivými účinky a může pomoci při bolestech hlavy, horečce a nachlazení. Také se používá jako sedativum při problémech se spánkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Můžu sluncovku kalifornskou jíst?
A:Ne, sluncovka kalifornská se nepoužívá jako potravina pro lidi ani zvířata. Její listy a semena jsou sice neškodné, avšak nesyrové listy a květy mohou způsobit zažívací potíže.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co dělat, když moje sluncovka kalifornská přerůstá květináč?
A:Pokud vaše sluncovka kalifornská přerůstá květináč, je potřeba ji přesadit do většího květináče s čerstvou zeminou. Je důležité neotálet, aby byla rostlina dostatečně vyživená a mohla i nadále růst.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Můžu sluncovku kalifornskou pěstovat venku?
A:Ano, sluncovka kalifornská je vhodná pro venkovní pěstování v mírných a teplých oblastech. Pokud ji chcete

Sluncovka kalifornská nať řez. Eschscholtzii herba cons. je bylina pocházející z Severní Ameriky a roste tam hojně od Arizonské pouště po Kalifornii. Používá se jako tradiční léčiva a jeho použití sahá daleko do minulosti. Listy Sluncovky kalifornské jsou nesení na trsích a navzájem spojeny s vysokou mírou detergentů, které mají antimikrobiální účinky. Kořeny Sluncovky pomáhají udržovat vlhkost a minerály, což jsou nezbytné pro jeho růst i pro jeho léčivé účinky. Sluncovka kalifornská má řadu léčivých vlastností, včetně antimikrobiálních, protizánětlivých, protizápalových, antioxidačních a uklidňujících účinků. Listy byliny se často užívají ve formě čaje k léčbě sucha hrdla a úst, bolestivých svalů, hlenu v plicích, detoxikaci jater a ledvin a pro příznivý účinek na problémy s trávicím traktem. Lidé často užívají kořeny Sluncovky kalifornské k léčbě zánětů a bolestí, stejně jako k urychlení hojení ran, obnovení hormonální rovnováhy a ke snížení krevního tlaku. Rostlina může být také užívána jako činidlo, aby podpořila nervový systém, pomohl snížit stres a poskytnout úlevu od úzkosti a deprese. Sluncovka kalifornská nať řez. Eschscholtzii herba cons. je léčivá rostlina s mnoha příznivými účinky na zdraví. Používá se potenciálně pro léčbu široké škály onemocnění, a to jak externě, tak interně. Také se užívá jako tonikum pro celkové zlepšení zdraví. Nicméně, je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a používat jen léčebné prostředky pod dohledem lékaře, aby se předešlo nežádoucím příznakům a používání sluncovky kalifornské s citem a v rozumných dávkách.

Sluncovka kalifornská nať řez. Eschscholtzii herba cons.
nedostupné
276,00
246,43 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....