Sléz maurský list řez. Malva mauritania folium cons.

21.6.2024

Sléz maurský list řez. Malva mauritania folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se používá sléz maurský list řez?
A:Sléz maurský list řez má léčivé účinky a tradičně se používá jako přírodní prostředek k utišení kašle, podpoře trávení a zmírnění bolesti v krku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje čaj z listů slézu maurského?
A:Pro přípravu čaje z listů slézu maurského stačí zalít 1-2 lžičky sušených listů 2-3 dl vroucí vody a nechat louhovat asi 10 minut. Poté čaj scedit a může se přidat med, citron nebo jiná příchuť dle chuti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může sléz maurský list řez pomoci při boji s nachlazením?
A:Ano, sléz maurský list řez je známý svým protizánětlivým a expektorantním účinkem, které mohou pomoci při boji s nachlazením a podpořit imunitní systém.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké kontraindikace nebo vedlejší účinky spojené s užíváním slézu maurského listu řez?
A:Někteří lidé mohou být citliví na sléz maurský a mohou mít alergické reakce. Proto by se před užíváním měli poradit s lékařem. Dále jsou známy vedlejší účinky, jako jsou lehce projímavé účinky, a proto by se čaj z listů slézu maurského neměl příliš dlouho užívat a v případě potíží se doporučuje konzultovat

e Sléz maurský list řez (Malva mauritania folium cons) je druh byliny, jež bývá zařazována do čeledi Malvaceae a k ní patřících rostlin. Tento druh je obyčejně rozpoznatelný podle lesklých, vejčitých listů, které jsou na vrcholu akutní a mají sedm laloků. Rostliny se mohou dostat až do výšky 1m. Květy jsou bílé, šestidomé a shromážděné na vrcholech keřů. Sléz maurský list řez byl tradičně využíván k léčebným účelům, jako je léčba průjmu, astmatu a migrény. Některé studie také ukázaly, že bylina byla účinná při léčbě infekcí dýchacích cest a biliáních potíží. Bylinkáři někdy doporučují sléz maurský list řez k léčení chorob dýchacího ústrojí, jako je bronchitida nebo kašel. Další možné léčivé vlastnosti slézu maurského listu řezu zahrnují: snížení hladiny krevního cukru, zvýšení metabolismu, zmírnění bolesti a zmírnění stresu. Užívání byliny může také pomoci snížit úroveň cholesterolu a pozitivně ovlivnit trávení. Vzhledem k tomu, že jsou klasifikovány jako potenciálně jedovaté, by se mělo s používáním slézu maurského listu řezu postupovat s opatrností. Před zahájením zkušební léčby by měl být oslovit odborný lékař, aby se zabránilo vážným zdravotním následkům.

Sléz maurský list řez. Malva mauritania folium cons.
nedostupné
314,00
280,36 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....