Sléz maurský květ řez. Malva mauritania flos tot.

2.12.2023

Sléz maurský květ řez. Malva mauritania flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je nejvhodnější čas na řez slézu maurského květu?
A:Nejlepší doba pro řez slézu maurského květu je na konci léta nebo na začátku podzimu, kdy květy již vybledly.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak řezat sléz maurský květ?
A:Sléz maurský květ se řeže zpravidla pomocí ostrého nože nebo nůžek. Je důležité nechat na stonku alespoň jednu třetinu původní délky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho trvá, než sléz maurský květ znovu zakvete po řezu?
A:Po řezu slézu maurského květu může trvat až několik týdnů, než znovu začne růst a vykvétat.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejčastější použití slézu maurského květu?
A:Sléz maurský květ se používá především v bylinné medicíně jako prostředek proti zánětům a bolestem v krku, ale také při nachlazení či kašli.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat řezané květy slézu maurského?
A:Řezané květy slézu maurského je vhodné uchovávat na chladném a suchém místě. Doporučuje se umístit je do vody a měnit ji pravidelně, aby květy nezhnily.

Sléz maurský květ řez (Malva mauritania flos tot.) je bylina, která má tradiční léčebné vlastnosti. Je to jednoletá, zdřevnatělá rostlina, jejíž květy jsou obvykle sytě růžové barvy. Květenství byliny je velmi aromatické, což je dáno obsahem oleje, který se skrývá v jejích semenách a květech. Sléz maurský květ řez má v tradiční medicíně dlouhou historii. Lidé jej používali k léčbě široké škály zdravotních problémů, včetně nachlazení, syndromu dráždivého tračníku a kašle. Byla také používána k léčbě bolesti hlavy, různých kožních infekcí a alergií. V současnosti je Sléz maurský květ řez popularní v lidové medicíně. Bylina je účinná pro léčbu několika charakteristických symptomů, které s ním souvisí, včetně bolesti břicha, migrén, symptomů alergie a zánětlivých onemocnění dýchacího ústrojí. Vzhledem k tomu, že Sléz maurský květ řez byl uznán Evropskou unií jako oficiální léčivá bylina, je důležité vědět, že jeho léčivé vlastnosti jsou doloženy. A protože jeho vlastnosti byly potvrzeny, jeho léčivé účinky mohou být přesně popsány a všechny jeho složky je možné ověřit. Nápoj připravený z Slézu maurského květu řez je obecně dobře snášen a bezpečný. Nicméně, pokud se rozhodnete trvale ho užívat, doporučuje se navštívit svého lékaře, abyste se ujistili, že jeho užívání není v rozporu s vaším zdravotním stavem.

Sléz maurský květ řez. Malva mauritania flos tot.
Skladem (1.35 kg)
1 921,70
1 671,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....