Skořice kůra (Indonezie) celá Cinnamomum cortex tot.

19.5.2024

Skořice kůra (Indonezie) celá Cinnamomum cortex tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je skořice kůra?
A:Skořice kůra je rostlinná látka, která se získává z kůry stromu skořicovníku (Cinnamomum verum). Jedná se o oblíbenou koření, které se používá při vaření.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá skořice kůra v kuchyni?
A:Skořice kůra se často používá jako koření pro sladké pokrmy, jako jsou koláče, dorty a cukroví. Také se může přidat do ovocných salátů nebo na máslo pro chuťové zlepšení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody skořice kůry?
A:Skořice kůra má antimikrobiální, protizánětlivé a antioxidantové účinky. Přidání skořice do jídla může snížit hladinu krevního cukru a cholesterolu, zlepšit trávení a podpořit imunitní systém.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je skořice kůra bezpečná pro konzumaci?
A:Skořice kůra je považována za bezpečnou pro většinu lidí, pokud ji konzumují v malých množstvích jako koření. Nicméně při nadměrné konzumaci může způsobit nežádoucí účinky, jako jsou bolesti hlavy a zažívací obtíže.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se dá získat skořice kůra?
A:Skořice kůra pochází ze stromů skořicovníku rostoucích v tropických oblastech, především v Indonésii, Šrí Lance a Indii. Lze

Skořice kůra (Indonezie) celá Cinnamomum cortex tot. je bylinou, kterou lze použít k léčbě různých onemocnění. Obsahuje širokou škálu účinných látek, které společně působí protizánětlivě a antibakteriálně. Používá se jako tradiční léčivá bylina po staletí v Asii a Indii. Skořice kůra má schopnost potlačovat infekce a posilovat imunitní systém. Tyto účinky jsou důsledkem působení látek, jako je eugenol, karvakrol nebo cineol, které jsou obsaženy v jeho složení. Například vyšetřování z roku 2008 ukazuje, že eugenol má silné antimikrobiální a antioxidační vlastnosti a může být účinný v boji proti různým bakteriím. Další účinky skořice kůry, které mají být prozkoumány, zahrnují: schopnost snížit horečku, potlačit kašel, posílit trávení, bojovat s bolestí a podpořit obecné zdraví. Skořice kůru lze podávat ve formě popíjení, jako čaj nebo tinktury. Dále lze bylinu použít i jako koření, například v pečivu nebo na maso. Nejsilnější a nejužitečnější účinky jsou dosaženy tím, že bylina se užívá v čerstvé nebo sušené formě. Bylina je rovněž dostupná ve formě tablet nebo kapslí. V každém případě, před použitím skořice kůry jako léčiva je nutné se poradit se svým lékařem nebo lékárníkem.

Skořice kůra (Indonezie) celá Cinnamomum cortex tot.
Skladem (10+ kg)
310,50
277,23 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....