Šípek (Růže šípková) plod drcený Cynosbati fructus (rosa canina) cons.

27.5.2024

Šípek (Růže šípková) plod drcený Cynosbati fructus (rosa canina) cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ rostliny Růže šípková a jaké jsou její vlastnosti?
A:Růže šípková, latinsky Rosa canina, je opadavý keř patřící do čeledi růžovitých. Pochází ze střední a jižní Evropy, Asie a Afriky. Plody růže šípkové jsou bohaté na vitamin C, vitaminy skupiny B, karotenoidy, flavonoidy a minerály. Léčivé účinky mají především drcené plody, které se používají při různých zdravotních potížích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se zpracovávají plody růže šípkové a na co se používají?
A:Plody růže šípkové se sbírají od září do listopadu a následně suší v sušárnách při teplotě do 50°C. Poté se rozdrtí a používají se při výrobě různých čajů, sirupů, sirupů, marmelád nebo jako doplněk stravy pro zlepšení obranyschopnosti organismu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní zdravotní benefity užívání plodů růže šípkové?
A:Drcené plody růže šípkové mají protizánětlivé, analgetické a antioxidační účinky. Pomáhají posilovat imunitní systém, chrání před nachlazením a chřipkou, snižují riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, podporují trávení a detoxikaci organismu. Růže šípková má také pozitivní vliv na pokožku a vlasy, proto

e Šípek (Růže šípková) plod drcený Cynosbati fructus (rosa canina) cons. je významnou bylinou především v lidové medicíně, používanou pro léčbu mnoha různých onemocnění. Plody šípku obsahují mnoho vitamínů a látek s léčivými vlastnostmi. Tento druh růže je oblíbený pro svou schopnost poskytnout ochranu proti zánětu a mít blahodárný účinek na trávení. Plody šípku jsou tradičně užívány v podobě uzenin, marmelády nebo čaje. Jsou bohaté na vitamíny C, E a K. K méně známým látkám v plodech šípku patří antokyany, kumarin a flavonoidy, které čerstvým plodům šípku dodávají charakteristickou červenou barvu a mají antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Použití šípku je rozšířené zejména pro léčbu nachlazení a dalších infekčních onemocnění. Jeho antioxidanty údajně pomáhají posilovat imunitní systém a snižují riziko vzniku různých život ohrožujících onemocnění. Šípek se také používá jako přírodní léčivo na křečové žíly, aterosklerózu, artritidu a jiné zánětlivé stavy. Plody šípku jsou často užívány ke zmírnění potíží zažívacího traktu, protože jsou zdrojem vlákniny a mají mírný účinek na trávení. Šípek je obecně považován za bezpečnou rostlinu, ale mělo by se na ni pamatovat, protože nadměrné užívaní bylin může mít negativní dopady na lidské zdraví. Proto by před každým užitím mělo být léčivo konzultováno s odborníkem.

Šípek (Růže šípková) plod drcený Cynosbati fructus (rosa canina) cons.
Skladem (10+ kg)
420,00
375,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....