Šípek (Růže šípková) plod celý Cynosbati fructus (rosa canina) tot.

21.6.2024

Šípek (Růže šípková) plod celý Cynosbati fructus (rosa canina) tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy konzumace plodů šípku?
A:Plody šípku jsou bohatým zdrojem vitamínu C a antioxidantů, které přispívají k posílení imunity a zdraví srdce. Také obsahují vitamín A, E, K a minerály jako železo, fosfor a draslík.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje čaj z plodů šípku?
A:Na přípravu čaje stačí zalít 1-2 lžíce sušených plodů šípku horkou vodou a nechat louhovat 5-10 minut. Poté scedit a může se podle chuti dochutit medem nebo citronem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je možné použít plody šípku jako přírodní barvivo?
A:Ano, plody šípku jsou přirozeně červené a dají se použít jako barvivo například do kosmetiky nebo potravin. Také můžou být použity na barvení textilu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké nebezpečí spojená s konzumací plodů šípku?
A:Pokud jsou plody šípku správně připraveny, neexistuje žádné nebezpečí. Nicméně, lidé trpící onemocněním ledvin by měli být opatrní, protože plody šípku obsahují kyselinu močovou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou další použití plodů šípku kromě konzumace?
A:Plody šípku se tradičně používají na výrobu marmelád, sirupů a džemů. Také se používají v kosmetice kvůli svý

e Šípek al. Růže šípková (Cynosbati fructus, Rosa canina) je bylina, kterou lze snadno shledat v Evropě a Asii. Květy rostou od července do září a plody červené, tvořené peckovicemi, dozrávají začátkem podzimu. Šípek je bohatý na vitamíny A, B, C, D a E, stejně jako důležité minerály jako je draslík, železo, mangan a vápník. Obsahuje také flavonoidy, které působí jako antioxidanty, tedy bojují proti volným radikálům, které mohou poškozovat buňky a způsobit rakovinu. V medicíně se šípky obvykle používají pro jeho léčebné účinky, zejména na trávicí problémy. Užívá se například na zmírnění zažívacích potíží, žaludečních vředů, střevních kolik a na udržení zdravého střevního prostředí. Kromě toho se šípek také užívá pro posílení imunity během infekcí, jako je chřipka a nachlazení. Šípek se může užívat ve formě čaje, nebo v kapslích, kapslí nebo tinkturách, které jsou obvykle doporučeny po dobu 3 až 4 týdnů. Někteří lidé mu přidávají med, aby zmírnili hořkou chuť. Šípek je účinná léčivá bylina, jež může užitečně sloužit k léčbě trávicích onemocnění a posunutí imunitního systému. I přes nesporné zdravotní přínosy by však uživatelé měli být opatrní a vždy konzultovat svého lékaře o bezpečnosti a správné dávkování před užíváním šípků.

Šípek (Růže šípková) plod celý Cynosbati fructus (rosa canina) tot.
Skladem (10+ kg)
295,70
264,02 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....