Šípek (Růže šípková) plod

27.5.2024

Šípek (Růže šípková) plod

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou výhody konzumace plodů růže šípkové?
A:Plody růže šípkové jsou bohaté na vitamín C, antioxidanty a vlákninu. Konzumace těchto plodů může pomoci zlepšit imunitu, snížit hladinu cholesterolu a podpořit trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se sklízí plody růže šípkové?
A:Plody růže šípkové jsou nejlepší sklízet pozdě na podzim, kdy zrají. Je důležité počkat, až jsou plody úplně červené a měkké na dotek. Poté je třeba pečlivě odřezat každý plod a pečlivě odstranit vnitřní semena.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze plody růže šípkové použít v kuchyni?
A:Plody růže šípkové lze využít na mnoho způsobů. Můžete je použít k přípravě domácích marmelád, džemů nebo sirupů. Také je lze přidat do čaje, smoothie nebo ovocných salátů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho lze uchovat sušené plody růže šípkové?
A:Sušené plody růže šípkové lze uchovat po dobu až jednoho roku, pokud jsou skladovány v suché a chladné místnosti v uzavřené nádobě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze plody růže šípkové mrznout?
A:Ano, plody růže šípkové lze zamrazit. Je však důležité je pečlivě očistit a zbavit semen před zmrazením. Zamrazené plody lze

: Šípek (Růže šípková) plod je rostlinou, která je již odpradávna známá pro své blahodárné účinky. Roste v Evropě, na Středním východě a ve Středozemní oblasti. Plody jsou červené a jsou kulaté nebo elipsoidní. Vnitřek obsahuje malé, nazelenalé semeno. Plod šípku má své léčivé vlastnosti potvrzené vědeckými studiemi. Kvůli tomu je považován za dobrý zdroj antioxidantů, vitaminů (A, B, C a E), minerálů (vláknina, křemík, draslík atd.) a dalších léčivých látek. Byliny Růže šípková lze využít ke zmírnění řady stavů. Patří mezi ně poruchy trávicího traktu, chřipka a nachlazení, anémie, revmatismus, obezita, diabetické problémy, nespavost a další. Užívání šípků může také snižovat riziko vzniku některých typů rakoviny. Šípky se mohou používat nejen vnitřně, ale i kde vnější aplikace. Obklady z šípkové infuze nebo šťávy se používají jako lokální anestetikum a protizánětlivé. Dále se mohou použít jako součást pleťové masky proti akné nebo na omezení pigmentací. Když se aplikuje do očí, může také pomoci při léčbě blefaritidy. Bez ohledu na to, jak je užíváte a používáte, je třeba mít na paměti, že bylinky šípková mohou mít některé vedlejší účinky. Před jejich použitím se proto vždy poraďte s odborníkem.

Šípek (Růže šípková) plod čistá semena 200g Cynosbati semen (rosa canina) tot.
Skladem (10+ ks)
36,00
32,14 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....