Sedmikráska chudobka květ celý Bellis perennis flos tot.

24.5.2024

Sedmikráska chudobka květ celý Bellis perennis flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co znamená název "Sedmikráska chudobka květ celý Bellis perennis flos tot"?
A:Jedná se o latinský název pro rostlinu sedmikráska, která bývá nazývána také jako "chudobka květ celý" nebo "trvalka Bellis perennis flos tot".

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se sedmikráska vyskytuje?
A:Sedmikráska je rozšířená po celém světě, bývá často pěstována v zahradách a parcích. V přírodě se vyskytuje na loukách, pastvinách, okrajích lesů i podél cest.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky sedmikrásky?
A:Sedmikráska má protizánětlivé, antibakteriální a hojivé účinky. Používá se při léčbě různých kožních problémů, např. akné, ekzémů nebo popálenin. Také pomáhá při trávicích obtížích a posiluje imunitní systém.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou další názvy pro sedmikrásku?
A:Sedmikráska bývá nazývána také jako "bramborový kvítek", "skalník", "pětilistec" nebo "krasenka".

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze sedmikrásku použít i v kuchyni?
A:Ano, sedmikráska se dá použít jako ingredience do salátů či jako ozdoba na moučníky. Mívá jemnou a mírně hořkou chuť.

Sedmikráska chudobka, Bellis perennis flos tot., je bylina s tradičními léčebnými vlastnostmi. Tento druh roste na loukách a v trávnících, které obecně domovskou oblastí sedmikrásek. Květy sedmikrásky mají jedno slunce a dvě okvětní lístky, jsou bílé se žlutým středem. Nízce rostoucí, poléhavá bylina může dosáhnout výšky i 3 cm. V lidovém léčitelství, byla sedimentace používána pro své protizánětlivé a omlazující vlastnosti. Žvýkaní květin může pomoci při léčbě bolesti zubů a ústních problémů, jako je paradontóza a může také snížit opuchy tváře. Nesmí se užívat během těhotenství, protože může způsobit toxické účinky. Byly hlášeny další účinky, jako je nevolnost a zvracení. Sedmikrásky mohou být použity jako potravinové přísady, protože mají výraznou hořkou chuť. Mohou také sloužit jako koření a látky pro vonné látky. Květy sedmikrásek mohou být také sušeny a použity jako dekorace. Aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků, doporučuje se užívat čerstvé květy sedmikrásek nebo extrakty z nich. Dávkování by mělo být sledováno pod dohledem lékaře nebo léčitele.

Sedmikráska chudobka květ celý Bellis perennis flos tot.
Skladem (10+ kg)
2 898,00
2 587,50 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....