Sedmikráska chudobka květ 30g

27.5.2024

Sedmikráska chudobka květ 30g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Sedmikráska chudobka květ 30g?
A:Sedmikráska chudobka květ 30g je léčivý přípravek obsahující extrakt z květu rostliny Bellis perennis, která má protizánětlivé a mírně analgetické účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy se Sedmikráska chudobka květ 30g používá?
A:Sedmikráska chudobka květ 30g se používá k léčbě bolesti svalů a kloubů, revmatických onemocnění a dalších zánětlivých stavů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Sedmikráska chudobka květ 30g užívá?
A:Sedmikráska chudobka květ 30g se užívá navenek jako krém nebo gel. Nanáší se na postiženou oblast a jemně vmasíruje.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání Sedmikráska chudobka květ 30g?
A:Při používání Sedmikráska chudobka květ 30g jsou běžně zaznamenávány lokální alergické reakce v podobě svědění, zarudnutí nebo vyrážky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Sedmikráska chudobka květ 30g vhodná pro děti?
A:Sedmikráska chudobka květ 30g není vhodná pro děti do 12 let věku bez předchozí konzultace s lékařem.

ového článku Sedmikráska chudobka květ 30g je určen pro přípravu léčivých čajů. Tato bylina je odedávna známá pro své léčebné účinky a využívá se již po staletí. Botanický popis - Sedmikráska chudobka (Bellis perennis L.) je malá trvalka pocházející z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Její květy se skládají z bílého a růžového okolíku, jsou drobné, asi 1 cm velké. Listy jsou eliptické až oválné a květy vyrůstají na přímé nízké lodyze. Obsahové látky - Květy Sedmikrásky chudobky obsahují seskviterpenové glykosidy, flavonoidy, firnonin, saponiny, glykosidy antotoksynu, aminokyseliny, tuky, škroby, bílkoviny, pektin, hořčiny, uhlohydráty, silice a třísloviny. Léčivé vlastnosti - Díky svým bohatým léčivým účinkům je Sedmikráska chudobka vždy oblíbenou bylinou pro výrobu čajů, tinktur a odvarů. Má mírné antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci léčit anginu pectoris a kašel. Jako mírné diuretikum může pomoci snížit krevní tlak a má antialergické a protizánětlivé vlastnosti. Má také dobrý účinek na oběhový systém, který může pomoci předcházet mrtvici a infarktu. Sedmikráska chudobka je také účinná při léčbě artritidy. Zevně je často používaná pro různé kožní problémy včetně vyrážek, popálenin, puchýřů a ekzémů. Užívání a další informace - Sedmikráska chudobka se nejčastěji používá ve formě čaje, který se smíchá s jinými bylinami, aby se zlepšila jeho léčivá účinnost. Pokud se bude popíjet samotný, doporučuje se použít 1 lžíci suchého květu na šálek vody. Pro externí použití se doporučuje čerstvý výluh Sedmikrásky chudobky, který se smíchá s trochou medu až do hladka a poté se aplikuje na postiženou oblast. Poznámka: Tento článek nebyl určen k informování o léčivých vlastnostech Sedmikrásky chudobky. Pouze shrnuje její botanický popis a obsahové látky a informuje o tradičních a historických léčivých vlastnostech.

Sedmikráska chudobka květ 30g Bellis perennis flos tot.
Skladem (10+ ks)
79,00
70,54 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....