Saturejka zahradní nať řez. Satureja hortensis herba cons.

27.5.2024

Saturejka zahradní nať řez. Satureja hortensis herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak často bych měl/a saturejku zahradní řezat?
A:Saturejka zahradní se doporučuje řezat přibližně jednou za dva týdny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejvhodnější nástroje pro řezání saturejky zahradní?
A:Pro řezání saturejky zahradní se nejčastěji používají zahradní nože nebo nůžky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je nejlepší čas na řezání saturejky zahradní?
A:Nejlepší čas na řezání saturejky zahradní je brzy ráno nebo večer, kdy teplota není příliš vysoká a rostlina není vysušená.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakým způsobem řezat saturejku zahradní?
A:Saturejku zahradní je vhodné řezat cca 10 cm nad zemí tak, aby se stimuloval růst nových výhonků a zabezpečilo se pravidelné zásobování rostliny světlem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být saturejka zahradní řezána i v zimě?
A:Saturejka zahradní může být řezána i v zimě, ale pouze tehdy, když není pod silným meziobdobím. V zimě je rostlina zpravidla klidová a neroste, proto nesmí být řezána v době silného mrazu nebo sněhu.

Saturejka zahradní (Satureja hortensis herba cons.) je bylina se silnou vůní, s výhonky dorůstajícími až do výšky 25 cm. Často bývá mylně nazývána rozmarýnem, ale na rozdíl od rozmarýnu nemá žádné léčebné účinky. Je to mírná teploklimatická bylina, s aromatickými listy, která je nepostradatelnou součástí mnoha jídel a nápojů. Vzhledem k jejím silným aromatickým vlastnostem se saturejka zahradní často používá pro aromatizaci potravin a nápojů. Tato bylina obvykle obsahuje látky jako mentol, thymol a karvakrol, což je považováno za zdroj některých z jejích léčivých vlastností. Studie ukazují, že látky obsažené v Satureja hortensis mohou pomáhat snižovat horečku, bolesti hlavy a závratě. Navíc se říká, že saturejka může snížit riziko výskytu nádorů. Je také běžně doporučována pro její antiseptické, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Může se aplikovat ve formě tinktury nebo čaje, ale nejlépe funguje, když se užívá ve formě nálevu. Saturejka zahradní můžete najít v lékárně ve formě čerstvé byliny, suché byliny nebo lisovaných tablet. Navzdory svým léčivým přínosům, existuje několik možných negativních účinků, které mohou být spojeny s jeho užíváním. Patří sem alergie, nevolnost, zvracení nebo bolest břicha. Proto byste měli být opatrní a promyslet si to pečlivě, než začnete s používáním Satureja hortensis.

Saturejka zahradní nať řez. Satureja hortensis herba cons.
nedostupné
341,60
305,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....