Šalvěj lékařská nať 40g

24.5.2024

Šalvěj lékařská nať 40g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je šalvěj lékařská nať a jak se používá?
A:Šalvěj lékařská nať je sušená část listů a květů rostliny Salvia officinalis. Používá se jako čaj nebo přísada do jiných nápojů či pokrmů. Má léčivé účinky, zejména na trávicí soustavu a dýchací cesty.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní benefity šalvěje lékařské nať?
A:Šalvěj lékařská nať má antibakteriální, antioxidační a protizánětlivé účinky. Pomáhá při problémech s trávicím systémem, například při nadýmání, průjmu nebo zánětech žaludku. Také může snižovat horečku a zmírňovat bolesti hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je správný způsob přípravy šalvějového čaje?
A:Na šálek čaje se obvykle použije 1-2 lžičky sušené šalvějové naťi. Nátě se zalije vroucí vodou a nechá se louhovat asi 5-10 minut. Před konzumací se může přidat med nebo citronová šťáva pro lepší chuť.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním šalvěje lékařské nať?
A:V některých případech může být konzumace šalvějového čaje nevhodná. Například pro těhotné ženy nebo jedince užívající antikoagulancia (léky pro ředění krve).

e Šalvěj lékařská, lat. Salvia officinalis, je vytrvalá, aromatická bylina z čeledi hluchavkovité. Její oblíbenost mezi lidmi vede své kořeny až do starověku. Nachází se ve středomořském podnebí Evropy, ale také na Balkáně, Měsíčních horách a ve vnitrozemí. Šalvěj lékařská nať (40 g) je kolekce čerstvých, letních výhonků tohoto rostlinného druhu. Listy jsou bohatě zelené a nazelenalé barvy s měkkou strukturou. Mají příjemnou, ostrou vůni a nahořklou chuť, která se zesílí ohřátím. Mletím vznikne květnatý, bylinný odér. Z hlediska tradičního použití je šalvěj lékařská často doporučována pro své antiseptické, protizánětlivé a hojivé účinky. Pravidelné užívání může mít pozitivní vliv na trávení a je vhodná pro snížení horečky. Některé studie navíc ukazují, že infuze z šalvěje lékařské mohou být užitečné pro posilování imunity. Mnozí lidé také užívají šalvěj lékařskou nať pro její relaxační a dekongestivní účinky. Může být rovněž užitečná pro léčbu kožních problémů, jako je dermatitida a ekzém, nebo sloužit jako bylinná medicína pro posílení paměti. Čerstvé listy šalvěje lékařské mohou být konzumovány syrové, čajové směsi nebo se přidávají do salátů, polévek nebo omáček. Kromě toho se mohou využívat také jako náplň do nádivek, marinády do masa nebo přísada do čerstvé zeleniny. Je důležité si uvědomit, že používání šalvěje lékařské nať může mít vedlejší účinky, jako je snížení krevního tlaku a spavost. Lidé, kteří jsou léčeni léky na ředění krve, by měli být obzvlášť opatrní. Pro větší zajištění bezpečnosti je proto vždy nejlepší se před užíváním poradit s lékařem.

Šalvěj lékařská nať 40g Salviae officinalis herba cons.
Skladem (10+ ks)
30,00
26,79 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....