Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot.

19.5.2024

Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot?
A:Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot je druh rostliny, která je původem z jihozápadní Asie a patří do čeledi kosatcovitých. Je známý pro své oranžové stigmy, které jsou používány v kuchyni a má také léčebné vlastnosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot v kuchyni?
A:Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot se používá jako koření a barvivo v mnoha tradičních pokrmech po celém světě, zejména v asijské, africké a evropské kuchyni.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčebné vlastnosti Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot?
A:Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot má antioxidační vlastnosti a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Také se používá jako pomoc při léčbě deprese, menstruačních bolestí a dalších zdravotních problémů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se dá získat Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot?
A:Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot se často prodává v kořeních a bylinkách v supermarketech, ale lze ho také zakoupit na specializovaných trzích nebo online.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot pěstuje?
A:Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma

e Šafrán setý blizny celý (Crocus sativus stigma tot.) je trvalka, která roste celou zimu. Pochází ze Středomoří a do Číny, a má velmi silnou vůni. Květy šafránu jsou červenožluté a lístky jsou bílé. Šafrán má velmi unikátní vůni, která obsahuje látku zvanou safranal. Lidé po staletí používali šafrán pro jeho antiseptické, protizánětlivé, laxativní a afrodiziakální účinky. Pokud se jedná o léčebné účinky, rozšířilo se užívání šafránu jak pro lékařské, tak pro kulinářské účely. V lékařství se používá proto, že se ukázalo, že šafrán svými léčitelskými účinky pomáhá potlačovat respirační nemoci, tráviční problémy a bolesti hlavy. Šafrán může také stabilizovat hladinu cukru v krvi, snižovat cholesterol a působit jako prevence proti rakovině. Šafrán se také často používá jako barvivo a koření. Jeho typická oranžová barva a silná, lehce hořká chuť byly vždy uznávány jako důležité v kuchyních po celém světě. Šafrán je populární pro své léčivé účinky, ale mělo by se brát na vědomí, že nadměrné dávkování může způsobit alergické reakce. Navíc by se nemělo používat během těhotenství nebo kojení, protože může způsobit otravu. Proto doporučujeme, aby před zahájením užívání šafránu bylo nejprve vyšetřeno lékařem.

Šafrán setý blizny celý Crocus sativus stigma tot.
nedostupné
241,50
215,63 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....