Rozrazil nať s listem 30g(20x1,5g) Veronica officinalis herba c. folium plv.

27.5.2024

Rozrazil nať s listem 30g(20x1,5g) Veronica officinalis herba c. folium plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Rozrazil nať s listem?
A:Rozrazil nať s listem je bylinný přípravek, který obsahuje sušené listy a natě rostliny Veronica officinalis (rozrazil lékařský).

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá Rozrazil nať s listem?
A:Rozrazil nať s listem se používá jako čaj. Jednu sáček nať s listem zalijte šálkem vroucí vody a nechte louhovat 10-15 minut. Pijte 1-2 šálky denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky Rozrazil nať s listem?
A:Rozrazil nať s listem má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Je používán jako podpůrný prostředek při onemocnění močových cest, kataru horních cest dýchacích a zánětech dutiny ústní a krku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by neměl užívat Rozrazil nať s listem?
A:Rozrazil nať s listem by neměli užívat těhotné ženy a kojící matky. Dále by se měly vyvarovat jeho užívání osoby trpící alergií na rostliny ze stejné čeledi (Plantaginaceae).

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se dávkuje Rozrazil nať s listem?
A:Dávkování Rozrazil nať s listem je uvedeno na obalu. Obvykle se doporučuje 1-2 šálky denně, což odpovídá užití 1-2 sáčků nať s listem denně. Před užitím se přečtěte pozorně příbalový leták.

e Rozrazil nať s listem (Veronica officinalis herba c. folium plv.) je bylina rostoucí vždyzelenými lučními porosty, která se často vyskytuje na písčitých nebo štěrkovitých půdách. Charakteristický je stříbřitě zelený list, který je úzce vejčitý a má na okraji dolů zaoblené zuby. Má šestihraný načervenalý omak, který slouží jako hlavní adaptace pro nedostatek vody. Květy jsou sytě modré, ve většině případů mají dvě až tři lístky a objevují se v květnu až do srpna. Léčivé vlastnosti rozrazilu natě s listem se odvíjejí ze spojení tří komponent - hořčin, saponinů a éterického oleje. Hořčiny jsou považovány za důležité v podpoře zdraví dýchacího traktu. Saponiny mají antiseptické, baktericidní a protizánětlivé vlastnosti. Éterický olej má spasmolytické, diuretické a sedativní účinky. Viníky léčivých vlastností rozrazilu natě s listem jsou také karotinoidy, flavonoidy, lykopén, beta-karoten a organické kyseliny. Tradičně se rozrazil nať s listem používal jako lék na denní bolesti hlavy, kašel, chřipku, nachlazení, astma, bronchitidu, revma a žloutenku. Nyní se v farmaceutickém průmyslu používají extrakty rozrazilu natě s listem ve formě tablet, kapslí a prášků. Může být také použit jako čaj nebo nálev, aby se dosáhly výše uvedených léčebných vlastností. Ekologie rozrazilu natě s listem je snadno rozpoznatelná, protože jeho načervenalý omak se objevuje v suchých, odlehlých oblastech. Díky svým léčebným vlastnostem byla bylina také používána jako tradiční léčivá bylina po staletí. Navzdory skutečnosti, že bylina může být vysoce toxická, je to účinný přírodní lék. Aby se eliminoval rizikový faktor v konzumaci byliny, je nutné dodržet doporučená dávkování. Tento produkt je prodáván v balení po 30g s 1,5g práškem z každého druhu byliny.

Rozrazil nať s listem 30g(20x1,5g) Veronica officinalis herba c. folium plv.
Skladem (10+ ks)
40,00
35,71 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....