Rozrazil lékařský nať 40g

14.4.2024

Rozrazil lékařský nať 40g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to rozrazil lékařský?
A:Rozrazil lékařský, latinsky Veronica officinalis, je bylinka s drobnými bílými květy a plody ve formě tobolky. Tato rostlina se vyhledává pro své léčebné účinky na dýchací cesty, trávicí trakt a krevní oběh.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá rozrazil lékařský nať?
A:Rozrazil lékařský se zpravidla užívá ve formě čaje nebo tinktury. Pro přípravu čaje stačí zalít jednu až dvě lžičky suchého bylinného materiálu šálkem vroucí vody a nechat louhovat 10-15 minut. Tinkturu lze zakoupit hotovou nebo ji sami připravit alkoholem a bylinným materiálem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky rozrazilu lékařského na tělo?
A:Rozrazil lékařský obsahuje silice, třísloviny, hořčiny a další látky, které mají protizánětlivé, antiseptické a expektorantní účinky. Pomáhá uvolňovat hlen a tlumí kašel, zlepšuje peristaltiku střev, snižuje nadýmání, podporuje funkci jater a ledvin a zlepšuje krevní oběh.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by si neměl rozrazil lékařský užívat?
A:Rozrazil lékařský by neměli užívat těhotné a kojící ženy, osoby trpící žaludečními vředy nebo gastroezofageálním refluxem a jedinci s alergií na byliny rodu Veronica. Osoby užívající léky na ředění krve by

e Rozrazil lékařský (Veronicae herba) - je poměrně málo známá bylinka, přesto však její léčivé schopnosti jsou mnohokrát potvrzené. Pochází z Číny a našla si široké uplatnění v léčitelství, zejména pro léčbu nachlazení a bolestí hlavy. Lékařský rozrazil je vysoce efektivní jako protizánětlivé a uklidňující činidlo. Jeho listy obsahují flavonoidy, které zabraňují agregaci krevních destiček a mají antioxidační vlastnosti. Je také zdrojem vitamínů a minerálních látek, jež posilují imunitní systém. Kromě těchto léčebných vlastností má rozrazil lékařský také antistresovou a protinádorovou účinnost. Extrakt z jeho listů má schopnost potlačit růst karcinogenních buněk a má také pozitivní vliv na metabolický stav těla. V tradiční medicíně se rozrazil lékařský nejčastěji používá ve formě nálevu. Může být rovněž užíván ve formě tabletek nebo se extrahuje do oleje. Nálev z tohoto bylinného přípravku je možno použít i jako externí léčivo. Nanáší se na kůži a slouží k léčbě ran a popálení. Naše bio-bylinné kapsle s rozrasilem lékařským jsou nejúčinnějším způsobem, jakým si můžete dopřát léčebné vlastnosti této bylinky. Kombinace našich bio-bylinných kapslí s rozrasilem lékařským s výživovými doplňky, jež napomáhají přirozenému odolávání organismu infekcím a onemocněním, Vám pomůže dosáhnout brilantního zdraví a wellness.

Rozrazil lékařský nať 40g Veronica officinalis herba cons.
Skladem (10+ ks)
36,00
32,14 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....