Rozmarýn lékařský list řez. Rosmarinus officinalis folium cons.

19.5.2024

Rozmarýn lékařský list řez. Rosmarinus officinalis folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky rozmarnu na lidské tělo?
A:Rozmarýn lékařský má antimikrobiální a antioxidační vlastnosti, podporuje trávení a funkci jater, snižuje krevní tlak a může pomoci při bolestech hlavy a migrénách.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá rozmarn v léčitelství?
A:Rozmarýn se používá jako tinktura, mast, čaj nebo esenciální olej. Může se aplikovat lokálně na pokožku nebo konzumovat ústy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může rozmarn vyvolat vedlejší účinky?
A:Vysoké dávky rozmarnu mohou vyvolat nevolnost, zvracení, průjem, alergické reakce nebo interakce s léky. Je důležité se poradit s lékařem před užíváním rozmarnu jako léku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se rozmarn lékařský pěstuje?
A:Rozmarýn lékařský je původní rostlina jižní Evropy a Středomoří, ale nyní se pěstuje po celém světě v teplých a slunných oblastech. V České republice se pěstuje v květináčích nebo na slunných a chráněných místech.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má rozmarn kosmetické využití?
A:Ano, rozmarn se často používá v kosmetice. Může pomoci při ztrátě vlasů, podporovat růst vlasů a zesilovat je. Olej z rozmarnu má také protizánětlivé a hojivé účinky na pokožku.

e Rozmarýn lékařský list řez (Rosmarinus officinalis folium cons.) patří mezi nejvýznamnější léčivé byliny historie. Pochází z Středomoří, odkud se rozšířil do celého světa. Jeho latinské čeleď je Lamiaceae, popisné synonyma jsou Rosmarinus verbenaca, Lavandula rosmarinifolia a Thymus rosmarinus. Listy tohoto trvalého keře jsou malé, eliptické, vejčité až okrouhlé, neohraničené a na okraji zubaté, leskle zelené s charakteristickou, intenzivní vůni a hořkosladkou chutí. Bylina má velkou mnohostrannou léčebnou hodnotu. Obsahuje antioxidanty, karotenoidy, flavonoidy, třísloviny a další léčivé sloučeniny, které mají protizánětlivé, anabolické, antikonvulzivní, antikoagulační, antispasmodické, antioxidační, diuretické, anestetické, antibakteriální, antivirové a expektoranční účinky. V lidovém léčitelství se používá k léčbě různých onemocnění, například bolesti hlavy, zažívacích potíží, nespavosti a dny. Drogy obsahující rozmarýn mohou být použity pro inhalace, předepsané masáže a obklady, nebo přijaty ústy jako čaj. Je však třeba poznamenat, že bylinka může mít negativní vedlejší účinky, pokud se užívá ve větším množství nebo po dlouhou dobu. To platí i pro těhotné a kojící ženy. Není proto doporučeno si samostatně připravovat léčiva s rozmarýnem, ale využívat konzultaci s lékařem nebo jiným odborníkem. Je důležité, aby všichni, kdo rozmarýn užívají k léčebným účelům, věnovali pozornost jeho kvalitám. Kvalitní rozmarýn má zelenou barvu a intenzivní vůni observe a lavender. Odborníci doporučují, aby ženy během menstruace užívaly bylinku ve velmi omezených množstvích, protože může zesílit krvácení.

Rozmarýn lékařský list řez. Rosmarinus officinalis folium cons.
Skladem (10+ kg)
348,50
311,16 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....