Routa vonná nať 50g

21.6.2024

Routa vonná nať 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy routy vonné nať?
A:Ruta vonná nať má mnoho přínosů pro zdraví. Může pomoci s bolestmi hlavy a migrénami, tlumit bolesti menstruace a podpořit trávení. Navíc se používá jako prostředek proti stresu a úzkosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se routa vonná nať používá?
A:Routa vonná nať se nejčastěji používá jako bylinný čaj, který se pije dvakrát až třikrát denně. Lze ji také přidávat do koupelí nebo ji použít jako roztok pro masáže.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky routy vonné nať?
A:Ruta vonná nať je zdravotně bezpečná, ale při nadměrném užívání může způsobit vedlejší účinky jako nevolnost, zvracení, kožní vyrážky, světloplachost a bolesti hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může routa vonná nať pomoci s alergiemi?
A:Ruta vonná nať může pomoci zmírnit některé příznaky alergií, jako jsou záněty a podráždění sliznic. Nicméně, není to primární prostředek k léčbě alergií jako takových.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být routa vonná nať užívána těhotnými ženami?
A:Routa vonná nať by neměla být užívána těhotnými ženami, protože může způsobit poruchy v krvácení a mít negativní vliv na těhotenství. Pokud máte otázky ohledně už

Ruta vonná (Ruta graveolens) je stálezelená, jednoletá bylina z čeledi Rutaceae. Pochází ze Středomoří a kultivované odrůdy jsou běžně pěstovány po celém světě. Rostlina dosahuje výšky asi 0,5 metru se silně aromatickými, koňskou chlupatou listy s ostrými hrany a malými, žlutými květy. Její hlavní části se používají pro léčebné účely jsou nať a květy. Ruta vonná je bohatá na éterické oleje, taniny a flavonoidy a má silné antiseptické a léčivé účinky. Nať routy vonné obsahuje vitamíny C, K, E a minerální látky jako hořčík, draslík, fosfor a vápník. Nálev z routy vonné je užíván pro léčbu bolesti hlavy, žaludečních problémů, revmatismu, bronchitidy, dny a mnoha dalších onemocnění. Lze jej také použít pro léčbu kožních potíží, jako je lupénka a atopický ekzém. Nať routy vonné je také používána k léčbě deprese a stresu. Balení zeleného prášku z routy vonné nať 50g je určeno pro externí a interní léčebné účely. Externí použití může zahrnovat vody nebo obklady na boj proti kožním potížím, stejně jako enemas pro léčbu žaludečních potíží. Interní použití může zahrnovat užití nálevu nebo prášku jako doplněk stravy pro boj s revmatismem a depresí. Ruta vonná je silná bylina s mnoha blahodárnými účinky. Mělo by však být používáno opatrně a jen na předpis lékaře, protože jeho nadměrná konzumace může způsobit nežádoucí účinky jako jsou bolesti hlavy, zvracení a nevolnost.

Routa vonná nať 50g Ruta graveolens hortensis herba cons.
Skladem (10+ ks)
45,00
40,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....