Řecké seno semeno 100g

24.5.2024

Řecké seno semeno 100g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je řecké seno semeno a jaký má vliv na zdraví?
A:Řecké seno semeno je semeno rostliny Trigonella foenum-graecum, která se používá v tradiční medicíně pro podporu trávení a snižování hladiny cukru v krvi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se řecké seno semeno používá v kuchyni?
A:Řecké seno semeno se přidává do pokrmů jako jsou omáčky, polévky, pečivo nebo se smísí s jogurtem. Také se může používat jako náhrada za vejce při pečení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může řecké seno semeno pomoci s hubnutím?
A:Některé studie ukazují, že řecké seno semeno může mít pozitivní vliv na metabolismus a zpomalení trávení, což může vést ke snižování chuti k jídlu a tím k úbytku váhy. Nicméně, příliš velké množství řeckého sena může mít nežádoucí vedlejší účinky, jako například průjem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení pro užívání řeckého sena semena?
A:Lidé s diabetem nebo s nízkým tlakem by měli být opatrní s užíváním řeckého sena semena, protože to může ovlivnit hladinu cukru v krvi a snižovat krevní tlak. Těhotné ženy by také měly být opatrné s konzumací řeckého sena semena, protože může vyvolat kontrakce dělohy.

e Řecké seno (Hypericum perforatum) je okrasná tráva, která se také často používá v medicíně. Známý je pro své antidepresivní účinky, ale často se používá i k léčbě bolesti, dny a řady jiných zdravotních problémů. Semena řeckého sena obsahují řadu léčivých látek, které byly studovány a uznávány po celá staletí. Mají silné protizánětlivé a antifungální vlastnosti, stejně jako balzámové a hojivé účinky. Řecké seno semeno má také vysoký obsah fenolických sloučenin, které poskytují dodatečné antioxidanty. Obsah 100 g sušených semen řeckého sena obsahuje velké množství vitamínu C, stejně jako celou řadu minerálů, včetně draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu, manganu a železa. Semena jsou také bohatá na cenné esenciální mastné kyseliny, jako je olej, který je bohatý na omega-6 a omega-9. Řecké seno semeno se tradičně používá k léčbě duševních onemocnění a depresí, léčbě bolesti, dny, hemoroidy a infekce močových cest. Pro ty, kteří trpí alergiemi, může být řecké seno užitečné, aby je ochránilo proti histaminu a jinému nepříjemnému alergickému jevu. Řecké seno semeno může být užíváno ve formě tinktury, odvaru nebo infuze, nebo se může použít k aromaterapii. Doporučuje se užívat ve stejných dávkách jako tradiční přípravky a je vhodné se poradit s lékařem.

Řecké seno (Pískavice) semeno mleté 100g Trigonella foenum-graeceum semen cons.
Skladem (10+ ks)
43,00
38,39 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....