Řebříček obecný květ řez. Millefolii achillea flos cons.

27.5.2024

Řebříček obecný květ řez. Millefolii achillea flos cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je řebříček obecný květ (Millefolii achillea flos cons)?
A:Řebříček obecný květ je bylinná léčivá rostlina z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae).

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá řebříček obecný květ?
A:Řebříček obecný květ se používá především jako čaj, ale může být také použit k aromaterapii nebo jako extrakt v tinkturách.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky řebříčku obecného květu?
A:Řebříček obecný květ má protizánětlivé, antiseptické a hojivé účinky. Také pomáhá v boji proti bolestem hlavy, menstruačním bolestem a zlepšuje trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze najít řebříček obecný květ?
A:Řebříček obecný květ roste v divočině, často na okrajích polí, lesů nebo cest.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky při užívání řebříčku obecného květu?
A:Při používání řebříčku obecného květu v přiměřeném množství nebyly zaznamenány žádné vedlejší účinky, avšak při užívání v nadměrném množství mohou nastat problémy s trávením. Vzhledem k obsahu silic a hořčin se použití řebříčku obecného květu nedoporučuje během těhotenství.

e Řebříček obecný květ řez (Millefolii achillea flos cons.) je průměrně velká bylina s dlouhým oddenkem, která roste v mírném podnebí evropského kontinentu. Má středně zelené listy, které jsou okrouhlé, mírně hladké a sešikmené na bocích. Květy jsou malé a bílé s fialovým květem. Celková výška může dosáhnout až 50 cm. Léčivé vlastnosti řebříčku obecného květe řez jsou prokázány po staletí. Jeden starobylý lék používal kombinaci listů řebříčku a medu na úlevu od kašle a při bolestech hlavy. Bylina je také používána ke zmírnění mastné pleti a lupénky a zejména se doporučuje užívat ji na žaludeční trávení. Kromě toho je řebříček obecný květ řez bohatý na vitamíny A, C, K a E a minerály jako například železo, draslík a vápník. Jeho antiseptické účinky z něj dělají účinnou látku pro léčbu ran. Je třeba upozornit, že je nutné konzultovat užívání řebříčku obecného květu řez s lékařem před použitím. Dávkování a trvání léčby by měly být pečlivě sledovány.

Řebříček obecný květ řez. Millefolii achillea flos cons.
Skladem (10+ kg)
272,60
243,39 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....