Rdesno vrbice nať 50g

27.5.2024

Rdesno vrbice nať 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Rdesno vrbice nať 50g?
A:Rdesno vrbice nať 50g je přírodní produkt získaný sušením listů a větviček rostliny rdesno vrbice.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Rdesno vrbice nať užívá?
A:Rdesno vrbice nať se obvykle připravuje jako čaj nebo odvar. Stačí zalít horkou vodou a nechat louhovat přibližně 10 minut.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky Rdesno vrbice nať 50g?
A:Rdesno vrbice nať se tradičně používá k podpoře trávení a ke snížení horečky. Také se mu přisuzují protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by neměl Rdesno vrbice nať užívat?
A:Osoby trpící alergií na rostliny z čeledi hvězdnicovitých by měly Rdesno vrbice nať užívat opatrně a po konzultaci s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Rdesno vrbice nať 50g vhodné pro vegetariány a vegany?
A:Ano, Rdesno vrbice nať 50g je vhodné pro vegetariány a vegany, neobsahuje žádné živočišné složky.

e Rdesno vrbice nať (Hypericum perforatum L.) je jednoletá bylina, která se běžně vyskytuje po celé Evropě. Rostoucí až do výšky 50 cm, má jasně zelené, od sebe oddělené listy a drobné okrouhlé květy s černými, průhlednými tečkami. Rdesno vrbice nať je obecně uznávána pro své léčivé účinky. Květenství rdesna vrbice obsahuje sloučeniny se širokým spektrem účinků. Hlavní látkou typicky používanou v léčitelských produktech jsou hypericin a pseudohypericin, které jsou považovány za silné antidepresivum. Dále mohou být používány pro jejich antibakteriální, antivirové a protizánětlivé účinky. Rostlina je také bohatá na flavonoidy, aminokyseliny a minerály, které jsou zdroji nutriční hodnoty. Z medicinálního hlediska, rdesno vrbice nať je běžně používáno v potravinových doplňcích, farmaceutických produktech, čajích a bylinných odvarech. Jeho populární léčebné účinky spočívají v tom, že má schopnost pomáhat snižovat depresi, anksioznost a úzkost, stejně jako podporovat duševní a fyzickou únavu. Dále je to běžné léčivo používané k boji proti stresu, únavě a problémům s spánkem. Rdesno vrbice nať může být užíváno na krátkodobé bázi, nebo může být užíváno v delším časovém rozmezí. Za předpokladu, že se bere ve formě bylinných odvarů, čajů nebo tabletek, se doporučuje užívat 50 až 200g extraktu denně. Nařízení EU o popisu léčivých vlastností bylin nabádá spotřebitele, veterináře a farmaceuty k užívání následujícího: „užívejte každý den 50g rdesna vrbice nať“.

Rdesno vrbice (blešník) nať 50g Persicaria lapathifolia herba cons.
Skladem (10+ ks)
40,00
35,71 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....