Rdesno Hadí kořen řez. Polygonum bistorta radix cons.

22.4.2024

Rdesno Hadí kořen řez. Polygonum bistorta radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Rdesno Hadí kořen řez?
A:Rdesno Hadí kořen řez (Polygonum bistorta radix cons.) je léčivá rostlina, která se používá především k úlevě od průjmu a bolestí hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Rdesno Hadí kořen řez užívá?
A:Rdesno Hadí kořen řez se nejčastěji užívá jako čaj. Pro výrobu čaje se zalije jedna až dvě čajové lžičky sušeného kořene vroucí vodou a nechá se louhovat 10-15 minut.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má Rdesno Hadí kořen řez nějaké vedlejší účinky?
A:Při správném dávkování se Rdesno Hadí kořen řez považuje za bezpečný. Nicméně, jako s každým lékem, mohou se vyskytnout vedlejší účinky jako například nevolnost nebo zvracení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy by se měl Rdesno Hadí kořen řez nepoužívat?
A:Rdesno Hadí kořen řez by se neměl používat během těhotenství a kojení. Lidé s gastrointestinálními problémy by také měli konzultovat s lékařem, než začnou užívat tento přírodní lék.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu zakoupit Rdesno Hadí kořen řez?
A:Rdesno Hadí kořen řez lze zakoupit v tradičních lékárnách nebo online. Před koupí je nutné si ověřit spolehlivost prodejce a zajistit si kvalitní suroviny.

e Polygonum bistorta radix cons., známý též jako „Hadí kořen řez“, je dvouletá příbuzná pohanky s úzkými lodyhami s hlubší krátkou oddenkou. Rostlina má krátkou stopku s nelignifikovaným listem, který se obvykle skládá ze dvou laloků. Často je vytrvale světle slaměné a ve tvaru srdce nebo podlouhlých spirálovitých laloků. Srdcovité nebo eliptické květy jsou obvykle fialové s malými zlatými semeníky. Odpradávna je polygonum bistorta radix cons., nebo Hadí kořen řez, v lidové medicíně používaný k vnitřním i vnějším účelům. Jeho léčivé vlastnosti se osvědčily jako velmi účinné a bezpečné. Má schopnost udržet čisticí procesy a pomáhá při poruchách trávení a bolestech břicha. Navíc stahuje pupeny a urychluje hojení ran. Kromě toho obsahuje taniny, které jsou účinné proti nachlazení. Kromě zmíněných vlastností má Hadí kořen řez stimulační účinky na imunitní systém, pomáhá normalizovat hladinu cukru v krvi a je také účinný při léčbě nemocí ledvin a močových cest. Jeho antiseptické vlastnosti jsou také dobře dokumentovány a často se doporučuje i jako prevence infekčních chorob. Je třeba upozornit, že Hadí kořen řez by neměl být užíván během těhotenství ani při kojení. Dále je zapotřebí pečlivě dodržovat určenou dávku, aby se zabránilo předávkování. Před užíváním léčiv lze vždy navštívit lékaře. Polygonum bistorta radix cons., nebo Hadí kořen řez, je dvouletá rostlina s velmi cennými léčebnými vlastnostmi. Obzvláště se osvědčila při regulaci trávicího traktu, prevenci infekčních chorob, stabilizaci hladiny cukru v krvi a léčbě onemocnění ledvin a močových cest. Musí se však užívat opatrně a konzultace s lékařem je doporučena před užíváním.

Rdesno Hadí kořen řez. Polygonum bistorta radix cons.
Skladem (10+ kg)
897,00
800,89 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....