Ratan (Kramerie trojmužná) kořen 50g Ratanhiae (Krameria triandra) radix cons.

19.5.2024

Ratan (Kramerie trojmužná) kořen 50g Ratanhiae (Krameria triandra) radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Ratan kořen?
A:Ratan kořen, také známý jako Kramerie trojmužná, je rostlina původem z Jižní Ameriky. Je využíván pro své léčebné účinky a používá se jako přírodní prostředek k léčbě různých onemocnění.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Ratan kořen?
A:Ratan kořen se používá v mnoha formách, například jako extrakt, tinktura, nebo čaj. Může také být vložen přímo do kapslí. Mnoho lidí ho užívá k léčbě trávicích potíží, ale také k léčbě zánětu dásní a hemoroidů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká je dávka Ratan kořene?
A:Dávka Ratan kořene se může velmi lišit v závislosti na formě a použití. Při užívání extraktu se obvykle doporučuje 300-600 mg denně. Při použití jako čaj se doporučuje použít 1 čajovou lžičku na šálek vody. Je však důležité si přečíst návod na balení produktu a poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika při použití Ratan kořene?
A:Ratan kořen se obvykle považuje za bezpečný při správném dávkování. Přestože jsou vedlejší účinky vzácné, mohou zahrnovat bolest břicha nebo průjem. Ženy v těhotenství nebo kojení by měly před použitím Ratan kořene konzultovat svého

Ratan (Krameria trojmužná) kořen je bylina, která je oficiálně uznávána Evropskou unií jako léčivý zdroj. V lidové medicíně je Ratan běžně používaný pro zmírnění bolesti, například bolesti hlavy, žaludečních problémů či menstruačního cyklu. Také se používá ke snížení horečky a k uvolnění křečí nebo svalových kontraktur. Při vnějším použití je Ratan účinný proti ekzému a drobným ránám. Kořen Ratanu (Krameria triandra radix cons.) může být použit v čerstvé nebo sušené formě; běžné dávkování je 50 gramů. Ratanový kořen lze užívat vnitřně ve formě odvaru nebo tinktury. Pro přípravu odvaru se dává 1 polévková lžíce na 1 šálek vody, po které se směs vaří 15 minut. Tinktura se připravuje namáčením kořene po dobu tří týdnů v 70% alkoholu. Ratan (Krameria trojmužná) je bezpečná bylina, která se používá po řadu let. Nicméně, je důležité informovat svého lékaře, pokud ho užíváte společně s jinými léky nebo užíváte léky na lékařský předpis. Mohou existovat interakce s Ratanem, které mohou být nebezpečné pro Vaše zdraví.

Ratan (Kramerie trojmužná) kořen 50g Ratanhiae (Krameria triandra) radix cons.
Skladem (10+ ks)
54,00
48,21 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....