Rakytník řešetlákový plod celý Hippophae rhamnoides fructus tot.

27.5.2024

Rakytník řešetlákový plod celý Hippophae rhamnoides fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to rakytník řešetlákový?
A:Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) je druh rostliny, která se vyskytuje v Asii, Evropě a Severní Americe. Plody této rostliny jsou bohaté na vitamíny a minerály a jsou často používány jako přírodní léčba.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy konzumace rakytníku řešetlákového?
A:Konzumace rakytníku řešetlákového může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění, podpořit imunitu, zlepšit trávení a zlepšit stav kůže. Plody jsou bohaté na antioxidanty a omega-7 mastné kyseliny, které mají protizánětlivé účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá celý plod rakytníku řešetlákového?
A:Celé plody rakytníku řešetlákového mohou být konzumovány syrové, sušené nebo zamrazené. Jejich chuť je kyselá a připomíná marakuju. Plody lze také použít k výrobě šťáv, sirupů, džemů a dalších potravinových produktů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Mohou být plody rakytníku řešetlákového škodlivé?
A:Plody rakytníku řešetlákového jsou obecně považovány za bezpečné, pokud se konzumují v rozumném množství. Nicméně, lidé s alergiemi na pyly nebo určité potraviny by mohli m

e Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) je rod listnáčů z čeledi Elaeagneaceae, původem ze Střední Asie. Tento opadavý strom dosahuje výšky 1 až 7 metrů, má kulovitý tvar a je pokrytý štíhlými šedo-hnědými jehličnany. Kvete od dubna do května malými malinkými krémovými květy, které jsou na vrcholu ramen a tvoří malé pěticípé hvězdy. Plody jsou oranžovožluté bobule o průměru 0,5 - 1 cm, sladkokyselé chuti, objevující se na stromě i ve větvích. Plody rakytníku řešetlákového mají v léčitelství dlouhou tradici a jsou silným antioxidantem. Jsou bohatým zdrojem vitamínů C a E, karotenoidů, mastných kyselin a rostlinných sterolů. V léčitelství se stále častěji používají plody rakytníku řešetlákového, konkrétně Hippophae rhamnoides fructus tot., které se používají pro jejich protizánětlivé, antibakteriální, imunomodulační a antioxidační schopnosti. Plody také přispívají ke zvýšení produkce látek, které snižují hladinu cholesterolu v krvi, a pomáhají tak lépe regulovat hladinu cukru v krvi. Všechny tyto doplňující účinky také pomáhají zvyšovat celkové zdraví. Rakytník řešetlákový je obvykle nabízen jako prášek, odvar nebo čaj. Dávkování by mělo být konzultováno s odborníkem na výživu nebo lékařem. To platí i pro lidi, kteří jsou alergičtí na rakytník nebo trpí jinými zdravotními obtížemi.

Rakytník řešetlákový plod celý Hippophae rhamnoides fructus tot.
Skladem (3.625 kg)
1 035,00
924,11 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....