Prvosenka jarní květ celý Primula veris cum calice flos tot.

19.5.2024

Prvosenka jarní květ celý Primula veris cum calice flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je prvosenka jarní květ?
A:Prvosenka jarní květ, latinsky Primula veris cum calice flos tot, je druh rostliny z čeledi prvosenkovité.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se prvosenky jarní květ vyskytují?
A:Prvosenky jarní květ se vyskytují hlavně v Evropě, Asii a Severní Americe. V České republice jsou běžně rozšířené.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak rozpoznat prvosenku jarní květ?
A:Prvosenka jarní květ má žluté květy s oranžovým středem a roste na dlouhých stopkách. Její listy jsou zubaté a tvoří přízemní růžici.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá prvosenka jarní květ v léčitelství?
A:Prvosenka jarní květ se používá v tradičním léčitelství při problémech s hrdlem, průduškami, dýchacími cestami a také jako diuretikum.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze prvosenku jarní květ pěstovat v zahradě?
A:Ano, prvosenku jarní květ lze pěstovat v zahradě. Je vhodná pro záhonky, květinové zahrady i okrasné nádoby na balkoně. Potřebuje slunce a vlhkou půdu.

ového textu Prvosenka jarní (Primula veris) je rozšířeným léčivým a kořeněným bylinným druhem, který se objevuje na jaře v zahradách, na loukách i v lesích. Prvosenka jarní bývá vysoká od 10 do 30 centimetrů. Její charakteristické listy jsou krátce řapíkaté a tmavě, poměrně tmavě zelené. Na jejich okrajích se často objevují malé bílé třpytky. Květy prvosenky jarní mají velikosti 1,5 až 3 centimetry, mají tři tyčinky a kalich s 5 lístky. Jejich barva se pohybuje od žluté až po tmavounkou oranžovou. Prvosenka jarní je užívána pro její řadu léčivých účinků. Obsahuje silice, organické kyseliny, flavonoidy, triterpenoidy a další sloučeniny. Pravidelné užívání prvosenky jarní může pomoci snížit hladinu krevního tlaku, zmírnit záněty a zmírnit bolesti. Univerzální terapie prvosenky jarní může také pomoci při léčbě astmatu, revmatismu a dalších respiračních problémů. Sběr prvosenky jarní je možný téměř celoročně, ale obecně je doporučováno sbírat ji od března do konce června. Sbírejte pouze listy a květy, protože kořeny prvosenky jarní jsou slabší a mají méně léčivých účinků. Prvosenka jarní je bezpečná pro lidské léčení, jak se užívá ve velmi malých dávkách, ale její dlouhodobé užívání by mělo být konzultováno se zdravotnickým pracovníkem. Také by mělo být bráno v úvahu, že některé silice, třísloviny a další živiny obsažené v prvosence jsou silné a mohou způsobit nežádoucí účinky, tomuto ohledu by se mělo věnovat pozornost.

Prvosenka jarní květ celý Primula veris cum calice flos tot.
nedostupné
1 811,30
1 617,23 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....