Proskurník lékařský kořen 50g

22.5.2024

Proskurník lékařský kořen 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Proskurník lékařský kořen?
A:Proskurník lékařský kořen je rostlina, která se běžně používá v tradiční medicíně jako prostředek pro podporu imunitního systému a zlepšení trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Proskurník lékařský kořen?
A:Proskurník lékařský kořen se obvykle připravuje jako čaj nebo tinktura. Může se také použít jako surovina pro výrobu bylinných doplňků stravy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy Proskurníku lékařského kořene?
A:Proskurník lékařský kořen může pomoci zlepšit trávení, posílit imunitní systém, bojovat proti zánětům a podpořit celkovou vitalitu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním Proskurníku lékařského kořene?
A:Při správném používání jsou rizika minimální. Nicméně, pokud máte známou alergii na rostliny z čeledi hluchavkovitých, měli byste Proskurník lékařský kořen vynechat.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze Proskurník lékařský kořen užívat během těhotenství nebo kojení?
A:Vzhledem k nedostatku informací o bezpečnosti Proskurníku lékařského kořene v těhotenství a kojení se nedoporučuje jeho užívání. Před konzumací byste měli konzultovat s lékařem.

e Proskurník lékařský kořen 50g Proskurník lékařský (Valeriana officinalis) je bylina z čeledi hvězdicovitých (Valerianaceae), která se tradičně používá jako léčivá bylina. Jeho kořen je k dostání ve formě sušeného prášku. V lidovém léčitelství se proskurník lékařský používá pro úlevu od bolesti hlavy, úzkosti a nervových potíží. Může také pomoci při nespavosti a narušeném spánkovém cyklu. Jedním ze způsobů konzumace tohoto kořene je jeho přímé pití v podobě čaje. Nejsilnější účinnou látkou v Proskurníku lékařském kořeni je Valerianin, který má údajně sedativní účinky. Studie ukazují, že může být účinný při léčbě úzkosti a poruch spánku. Jeho účinky jsou obecně mírné a šetrné, a proto je vhodný pro dlouhodobou léčbu a omezené užívání. Stojí za zaznamenání, že proskurník lékařský může zvýšit účinek některých léků, které ovlivňují nervový systém, jako benzodiazepiny a barbituráty. Proto je důležité se s lékařem poradit před užíváním tohoto kořene. Když je správně skladován, má Proskurník lékařský kořen shelf-life 2-3 roky. Doporučuje se uchovávat jej na suchém a chladném místě bez přímých slunečních paprsků. Tento produkt je v souladu s nařízením EU o popisu léčivých vlastností bylin.

Proskurník lékařský kořen 50g Althaeae officinalis radix cons.
Skladem (10+ ks)
41,00
36,61 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....