Proč mohou být Rhodiola účinné v boji proti depresi?

14.4.2024

Proč mohou být Rhodiola účinné v boji proti depresi?

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Rhodiola a jak působí na organismus?
A:Rhodiola je rostlina používaná v tradiční medicíně jako adaptogen. Obsahuje mnoho bioaktivních látek, které mohou pozitivně ovlivnit psychické i fyzické zdraví člověka.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak může Rhodiola pomoci při depresi?
A:Rhodiola může pomocí svých účinků na mozkovou činnost a hormonální soustavu snižovat symptomy deprese, jako jsou úzkost, nespavost a pocit únavy. Taktéž poskytuje antioxidanty, které podporují zdraví mozku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Rhodiola výhradně přírodní lék?
A:Ano, Rhodiola je výhradně přírodní adaptogen používaný v tradiční medicíně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak často se může Rhodiola užívat v boji proti depresi?
A:Doporučuje se užívat Rhodiolu jednou až třikrát denně s jídlem. Při delším užívání by měl být dodržován pravidelný cyklus 2-3 měsíců s pauzou mezi cykly.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání Rhodioly při léčbě deprese?
A:Většinou se Rhodiola snáší dobře, ale některé osoby mohou pociťovat mírné vedlejší účinky, jako jsou nevolnost, bolest hlavy a podrážděnost. Proto je důležité vyhledat odbornou radu před zahájením léčby.

Čaje jsou tisíce let starou lékovou látkou, kterou lidé po celém světě užívají k potlačení fyzických i psychických problémů. Po staletí se v čínské a ruské medicíně používá Rhodiola rosea, tradiční stimulant, pro jeho schopnost bojovat s únavou, nespavostí a dokonce i depresí. Ale co je na Rhodiolu nejzajímavější je skutečnost, že se zdá, že účinnost Rhodioly v boji proti depresi byla prokázána. V tomto článku se podíváme na to, jak Rhodiola může pomoci lidem s depresí. Rhodiola rosea je druh adaptogenu, což je látka, která pomáhá tělu přizpůsobit se stresové situaci. Rhodiola byla dříve užívána ke zvýšení psychické odolnosti a vitality. Vysoká odolnost vůči stresu je důležitá pro boj s depresí. Četné studie prokázaly, že Rhodiola je účinná v boji proti depresi. Ve studii, ve které se podrobilo dvojitě slepé kontrole, bylo shledáno, že Rhodiola Rosea snížila symptomy deprese o 40%. Ve druhé studii se shledalo, že u pacientů s depresí, kteří užívali Rhodiolu společně s antidepresivy, bylo dosaženo vyšší účinnosti v porovnání s pacienty, kteří užívali pouze antidepresiva. Nepředpokládá se, že Rhodiola funguje tím, že inhibuje hladinu serotoninu, hormonu zodpovědného za náladu, což zvyšuje hladinu štěstí a zlepšuje náladu. Rhodiola také zvyšuje hladinu dopaminu, hormonu motivace a úspěchu. Pokud jsou tyto hormony produkovány v dostatečném množství, může to pomoci chránit před depresí. Kromě toho, Rhodiola má i sedativní vlastnosti. Jeho účinky jsou podobné jako u benzodiazepinu, ale bez nežádoucích vedlejších účinků. Pomáhá snížit úroveň stresu, což je důležité, protože prokázalo se, že stresové situace mohou vyvolat depresi. Negativní vlivy Rhodioly jsou velmi vzácné. Výzkum ukazuje, že je dobře tolerována a nemusí být užívána s jinými léky. Kontraindikace Rhodioly se však týkají lidí, kteří trpí sezónnímu afektivnímu onemocnění, bipolární poruchou nebo psychotickou poruchou. Ačkoli Rhodiola může být účinná v boji proti depresi, může mít také vedlejší účinky, jako je bolest hlavy, úzkost nebo zvýšená únava. Protože každý člověk reaguje na látku jinak, je nejlepší se před zahájením užívání Rhodioly poradit se svým lékařem. V závěru lze říci, že Rhodiola rosea může být účinná v boji proti depresi. Bylo prokázáno, že Rhodiola obsahuje látky, které mohou pomoci snížit úroveň stresu a nespavosti, což jsou obecně dvě hlavní příčiny deprese. Navíc, Rhodiola je jeden z mála přírodních prostředků, které se skutečně ukázaly být účinné v boji proti depresi.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....