Podběl lékařský list řez. Tussilago farfara folium cons.

22.5.2024

Podběl lékařský list řez. Tussilago farfara folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky Podbělu lékařského listu na zdraví?
A:Podběl lékařský list je tradiční bylinkou, která má protizánětlivé a expektorantní účinky. Je obvykle používán k léčbě respiračních onemocnění, jako je bronchitida a kašel.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje čaj z Podbělu lékařského listu?
A:Čaj z Podbělu lékařského listu lze připravit zalitím jedné čajové lžičky sušeného listu šálkem vroucí vody. Nechte louhovat asi 10 minut a podávejte nejlépe třikrát denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může Podběl lékařský list způsobit vedlejší účinky?
A:V obecném smyslu je Podběl lékařský list považován za bezpečnou bylinu, ale u některých lidí může způsobit alergickou reakci. Pokud se objeví nežádoucí účinky, měli byste kontaktovat svého lékaře.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může Podběl lékařský list ovlivnit účinek jiných léků?
A:Existují některé informace naznačující, že Podběl lékařský list může ovlivnit účinky některých léků, zejména těch, které jsou předepisovány k léčbě krevního tlaku nebo cukrovky. Pokud užíváte jakékoli léky na předpis, měli byste se poradit se svým lékařem před použitím Podbělu lékařského listu

. Podběl lékařský list řez (Tussilago farfara folium cons.), patřící do familie Asteraceae, je vytrvalá bylina, která se vyskytuje ve velké části Evropy, Asie a Severní Ameriky. Roste v mírném podnebí, břehů řek a potoků. Jeho listy mají zaoblený tvar a jsou dlouhé 3 až 8 cm. Mívají šedozelenou barvu. Květy se objevují od dubna do května a jsou poměrně velké, mohou mít růžovou nebo bílou barvu. Květy podbělu lékařského jsou cenným surovinám pro výrobu léčivých preparátů. Díky svým léčivým účinkům se používá k léčení mnoha nemocí. Listy obsahují silice, křemík a fytosteroly, které jsou užitečné pro léčbu nachlazení a respiračních onemocnění. Dále se doporučuje používat k léčbě průduškových onemocnění, zánětů dutin a astmatu. Listy jsou také užitečné pro léčbu alergií, protože pronikají do žláz a snižují produkci histaminu. Podběl lékařský může být také použit jako preventivní opatření proti plicním infekcím. Pravidelné konzumování listů může zmírnit symptomy alergií a zabránit závažným symptomům. Před použitím lékařského podbělu je však důležité, abyste se poradili s odborníkem na bylinky nebo s vaším lékařem. Doporučuje se nepřekračovat množství doporučené konzumace, protože to by mohlo mít negativní vliv na vaše zdraví. Podběl lékařský list řez je skvělou bylinkou pro lidi, kteří trpí nachlazením, respiračními onemocněními a alergiemi. Jeho léčivé účinky lze pozorovat již po několikerém užití. S ohledem na účinnost by však měla být sypána s mírou – za jistotu se raději poptejte svého lékaře.

Podběl lékařský list řez. Tussilago farfara folium cons.
Skladem (2.3 kg)
679,70
606,88 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....