Podběl lékařský květ 20g

27.5.2024

Podběl lékařský květ 20g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to podběl lékařský květ?
A:Podběl lékařský květ je bylinková surovina pocházející z květů rostliny s názvem podběl lékařský. Tento květ se tradičně používá v lidovém lékařství k léčebným účelům.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak používat podběl lékařský květ?
A:Podběl lékařský květ lze používat různými způsoby - například jako nálev, tinkturu, mast nebo koupel. Při použití je důležité dodržovat doporučené dávkování a případné kontraindikace.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejčastější léčebné účinky podbělu lékařského květu?
A:Podběl lékařský květ může být účinný při léčbě zánětů sliznic (např. v ústech nebo zažívacím traktu), při bolestech hlavy nebo při poruchách spánku. Dále se mu přisuzují protizánětlivé, antibakteriální a sedativní účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by neměl užívat podběl lékařský květ?
A:Podběl lékařský květ by neměli užívat lidé s přecitlivělostí na složky rostliny, děti do 6 let ani těhotné nebo kojící ženy. Při užívání je třeba dbát opatrnosti u osob trpících chronickými onemocněními.

e. Podběl lékařský květ (Taraxacum officinale) je bylina, která patří do čeledi Asteraceae. Plody jsou akrotyly a semena jsou podobná skořici. Květy jsou jednoduché a obvykle žlutého odstínu s 5 horními a 2-5 dolními lístky. V léčitelství je Podběl lékařský květ znám jako účinný lék na mnoho různých nemocí. Má protizánětlivé účinky, které pomáhají při revmatických a artritických bolestech, které se vyskytují u starších lidí. Pomáhá také odstranit otoky a otoky v oblasti kotníku nebo paže. Podběl lékařský květ je také užitečný při léčbě onemocnění trávicího traktu. Je bohatý na cholin a inulin. Cholin uvolňuje kyselinu šťavelovou a může pomoci při trávení tuků. Inulin pomáhá ke stabilizaci cukru v krvi. Kromě toho je Podběl lékařský květ známý také jako léčba močových infekcí a ledvinových kamenů. Zlepšuje také ledviny a pročišťují krev. Podběl lékařský květ je také velmi užitečný pro obecné zdraví. Posiluje imunitní systém, pomáhá bojovat proti únavě a je účinný proti nespavosti. Obsahuje také vitamíny A, C, D a E. Podběl lékařský květ 20g je 100% přírodní produkt bez konzervačních prostředků. Jeho léčivé vlastnosti mohou být užitečné ve všech druzích lidských chorob. Jeho užívání je doporučováno pro všechny, kdo chtějí udržet zdraví a prevenci proti nemocem.

Podběl lékařský květ 20g Tussilago farfara flos tot.
Skladem (10+ ks)
40,00
35,71 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....